Beykoz yanıltmadı

  • 18.04.2019 20:35
  • Okunma: 13083 kez

2019 Yerel Seçimleri’ni Beykoz özelinde değerlendirirsek, beklenen oldu ve sonuçlar anketlerin söylediği gibi çıktı. Favori aday Murat AYDIN ipi göğüsleyerek en yakın rakibine 13 puan gibi önemli bir fark attı. 8 Nisan 2019 tarihinde mazbatasını alarak resmen göreve başladı. Hayırlı olsun.

Beykoz'da seçim 4 parti arasında geçmiştir. Küçükten büyüğe sıralayarak kendimce müsaadenizle yorumlayacağım:

Saadet Partisi / Muharrem KAŞITOĞLU

Aday; dikkat çekici ve ilginç bir tercih olmuştur. Seçim sonuçlarına bakarsak; Muharrem KAŞITOĞLU, SAADET oylarına bine yakın katkı sağlamış gözükmektedir. Kendisini göstermiş olduğu medeni cesaretinden ötürü tebrik etmek istiyorum. Herkes böylesi önemli bir siyasi riski genç yaşında kolay kolay almaz. SAADET Teşkilatı seçim sürecinde adaylarını bağırlarına bastılar ve gerçekten güzel bir teşkilatçılık örneği gösterdiler.

Sayın KAŞITOĞLU'na seçim öncesinde de söylediğimi şimdi buradan da ifade etmek istiyorum. Bu parti değişikliğinin gerçekten menfaatlere dönük olmadığı ve tamamen siyasi ve dava esaslı olduğunu kanıtlamak için şimdi de SAADET kadrolarında görev alıp; adaymış gibi çalışması gerekmektedir. 

İyi Parti / Bilgehan Murat MİNİÇ

İyi Parti'nin Beykoz'da gösterebileceği en iyi aday diyebilirim. Sonuçlar hayal kırıklığı da olsa, alınan oya adayın ne kattığının belli/belirsiz bir tablosu göze çarpmasına rağmen bugün de seçim öncesiyle aynı fikirdeyim. MİNİÇ İyi Parti için iyi bir adaydı. Ama kendisinin İyi Parti tercihini aynı şekilde yorumlamam mümkün değil. Yapmış olduğu bu tercih ile Beykoz'da artık siyaseti böylesi ön planda ve lider konumda götüremez. Olsa olsa mahallesine muhtar olur. Onu da tercih edeceğini zannetmiyorum. 

CHP / Coşkun TOSUN

Geçen seçimlerde olduğu gibi bu sefer de yanlış bir aday tercih edilmiştir. İnanın bunu seçim sonuçlarına göre söylemiyorum. Bilenler bilir, Coşkun TOSUN ismi açıklandıktan sonra; "AK Parti kazanmıştır" yorumunu birçok yerde yaptım. Şuraya da ayrıca bir açıklama getirmek istiyorum. Sayın TOSUN, CHP adına çok iyi bir meclis üyesi adayı olabilir ama Beykoz özelinde, Belediye Başkan adaylığı için stratejik açıdan yanlış bir tercihtir. CHP Beykoz'da kuvvetli bir parti olsa idi (Kadıköy, şişli vs.) pekâlâ iyi bir aday tercihi diyebilirdik. Aday adaylarına baktığımızda, en dikkat çekeni Gülay DEMİREL olarak gözüküyordu. Gülay Hanım şayet aday olmuş olsaydı, kadın seçmene dönük bir açılımla daha farklı sonuçlar alınabilirdi. En azından bundan kötüsü olmaz ve farklı bir vizyon katılmış olurdu. Seçimler daha da renkli bir hal alırdı. 

AK PARTİ / Murat AYDIN

AK Parti; her seçimde olduğu gibi bu seçiminde favorisiydi. Cumhurbaşkanımıza olan sevgi ve muhabbet burada adayların önüne geçmektedir. Sonuçta; AK Parti çok tecrübeli bir ismi aday gösterdi. Adayın Zeytinburnu belediye başkanı olması başta bir handikap gibi durmasına rağmen; Murat Aydın halkla buluşmalarında oluşturduğu sinerji ile bu algıyı yıktı. Mütevazı kişiliğiyle sanki 50 yıllık Beykozlu gibi bir hava yakaladı. Dersine de öyle iyi çalışmış ki; 45 mahallenin bir tanesini bile atlamadan, dili sürçmeden dolaştı. Bu çok önemli bir performanstır. İnsan yıllarca belli makamlarda tecrübe kazanınca maalesef kibre de kapılabiliyor. Ama Murat Aydın’da bu tarz bir kibir seçmenin gözüne çarpmadı. O koltukların büyülü havasından ziyade Beykoz halkına hizmet etme aşkıyla manevi huzuru yakalama arzusunda olduğunu gösterdi. Seçimden önce evini de buraya taşıması ve ‘Kaybetsem de bundan sonra Beykozluyum’ demesi ne kadar samimi ve içten olduğunu gösterdi. 

Vesselam 

Anahtar Kelimeler: Beykoz

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları