Beykoz Voleybol takımından şok bir yenildi daha

  • 0
  • 1997
Beykoz Voleybol takımından şok bir yenildi daha
Beykoz Voleybol takımından şok bir yenildi daha
Beykoz Voleybol takımından şok bir yenildi daha

Beykoz Voleybol takımı, Anadolu Olimpik ile deplasmanda karşı karşıya geldi.

Denk güçlerin mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmada daha az hata yapan Anadolu Olimpik müsabakayı 3-1 kazanan taraf oldu.

Bektaş Durmaz yönetimindeki Beykoz Voleybol Takımı maça çok iyi bir giriş yaptı. Dilara ve Naz'ın sayıları ile 3-0 öne geçen temsilcimiz moral kazandı.

İlk setin ortalarında Anadolu Olimpik takımı 5 sayılık farkı kapatmaya başlarken Beykoz takımında servis hataları başladı. Üstünlüğü set sonuna kadar devam ettiren Beykoz Voleybol Takımına son sayı Şeyma ile geldi.

İkinci sette iyi başlayan taraf Anadolu Olimpik olurken üst üste kazanılan sayılar ile 6-0'lık bir seri yakalandı. Beykoz Voleybol setteki ilk sayısını hatalı servis ile bulabildi. Anadolu olimpik takımı set sonuna kadar etkili oyununu devam ettirirken Şeyma'nın servis atışlarından sağladığı sayılar yetişmeye yetmedi ve 25-18 ile maça 1-1 eşitlik geldi. Bu sette Beykoz takımında servis kaynaklı sayı kayıpları ise dikkatlerden kaçmadı.

Üçüncü sette ilk sayı Sıla'nın servis hatası sonrasında Beykoz Voleybol ile geldi. 5-5 ile geçilen beraberlik anlarından sonra Anadolu Olimpik takımı maçta sayı üstünlüğünü ele geçirdi. Son bölümde Beykoz Voleybol Takımı farkı kapatıp 20-20 ile beraberliği yakaladı. Anadolu Olimpik 4 sayılık bir seri yakaladıktan sonra seti de 25-21 kazanıp maçta 2-1 öne geçti.

4.Sette beraberlik beklentisi içinde olan Beykoz Takımında rakibinin 3-0'lık serisi moralleri bir kez daha bozdu. Set ortalarında genelde Anadolu Olimpik takımının 4 sayı üstünlük ile kritik eşiği geçtiği anlar yaşanırken Beykoz Voleybol takımında hesapta olmayan hatalar devam etti. Seti 25-20 maçı ise 3-1 kazanan Anadolu Olimpik Takımı 5 maçında 3.galibiyetine imza atarken, Beykoz Voleybol ise 5.maçında 3.kez salondan mağlup ayrılan taraf oldu.

Öte yandan karşılaşmanın yardımcı hakemi verdiği hataları kararlar nedeni ile masa hakemi ile değiştirilirken her iki takımın teknik sorumlularının başarısız yönetimi nedeni ile hakemlere yönelik eleştirileri vardı.

Salon: Sancaktepe Yenidoğan Spor Salonu

Hakemler: Ahmet Kalay-Mustafa Semih Temizci

Beykoz Voleybol: Naz, Şeyma, Dilara, Rabia, Elmas, Nisa, Ebrar (Libero), Melek, Ebrem, Reyhan, Azra, Cemre, Gamze, Aslı

Antrenör: Bektaş Durmaz

Anadolu Olimpik: Sıla, Aleyna, Çiçek, Kader, Alara (Libero), Yağmur, Yeliz, Günay, Sevdenur, Dora,

Antrenör: Oğuzhan Şahin

Setler: 25-22 ( Beykoz ), 25-18, 25-21, 25-20,

Spor Servisi

Kavacık son iki hafta maçlarına kilitlendi
Önceki Kavacık son iki hafta maçlarına kilitlendi
Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Sonraki Beykoz ekibi 60. saatte bir kişiyi daha kurtardı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz