Beykoz Voleybol Kulübü’nü dikkatle izleyin

  • 29.03.2017 20:40
  • Okunma: 3799 kez

Ümit YILMAZ


Voleybol özellikle bayanlar kategorisinde ülkemizde çok başarılı bir spor dalı.

Başta Eczacıbaşı, Vakıfbank, Fenerbahçe gibi kulüplerimiz dünyanın en önemli voleybolcularını ülkemize getirerek kendi formalarını giydiriyorlar.

Defalarca olimpiyat şampiyonu, dünya şampiyonu olmuş ABD'li, İtalyan, Brezilyalı bayan voleybolcular ülkemizde forma giyiyorlar.

Takımlarımız yıllardır CEV Şampiyonlar Ligini kazanarak kupayı ülkemize getiriyor.

Özellikle bayanlar voleybolunda ülkemiz marka olmuş durumda. İlgide her geçen gün katlanarak, büyüyerek devam ediyor.

Genç kızlarımız ve çocuklarımız bu spora büyük bir ilgi gösteriyorlar. Ardı ardına kurulan kulüplerle, yapılan organizasyonlarla ve alınan başarılarla bayan voleybolunda ülkemiz dünyanın zirvesini zorluyor.

Voleybol Beykoz'umuzda da çok sevilen bir spor dalı. Kabul etmek lazım futbolun gölgesinde kalıyor. Yüzyıllık futbol kulüplerinin olduğu bir ilçede bunu doğal karşılamak gerekiyor.

Beykoz'da yaklaşık 1 yıl önce kurulan bir Voleybol kulübünden bahsedeceğiz yazımızda. Bayan Voleybolu kategorisinde hizmet veren bir kulübümüz. Beykoz Voleybol Kulübü. Kendisi de bir beden eğitimi öğretmeni olan Bektaş Durmaz tarafından kuruluyor kulübümüz. Bektaş hoca voleybol kökenli bir spor adamı. Voleybol branşı üzerine okumuş. İhtisas yapmış. 3.kademe voleybol antrenörü lisansı sahibi. Voleybolu adeta bir yaşam biçimi yapmış bir kişi. Yıllardır bu spora hizmet veriyor. Bünyesinde bulunan yüz civarında minik kızımıza voleybol öğretiyor. Bu kızlarımızın sporun içerisinde kalmasını sağlıyor.

Çok kısa zamanda federe olmuş bir kulübün hem sahibi hem de baş antrenörü.

Takımlarını kısa sürede kurarak mahalli voleybol ligine katılma dilekçesi veriyor ve dört farklı kategoride lige giriyor kulübü.

Minikler ve yıldızlar kategorisinde mücadele veriyor Beykoz Voleybol Kulübü.

İlk maçlarında tecrübesizlik dolayısıyla mağlubiyetler alıyor takımı. Ama yılmıyor Bektaş hoca. Daha fazla çalışıyor takımıyla. Zamanla oyuncuları tecrübe kazanmaya başlıyor. Galibiyetler arka arkaya gelmeye başlıyor.

Minik kızlar liginde D grubunda yer aldı ekibimiz. Lige mağlubiyetle başlıyorlar. Kulüp tarihindeki ilk maç olduğundan oyuncuları heyecanlanıyor maçı kaybediyorlar. Daha sonra müthiş bir galibiyet serisi başlıyor. Arka arkaya tam 5 maç kazanarak grup ikincisi olarak çeyrek finale çıkıyor Beykoz Voleybol Kulübü.

İlk yılında kendisinden çok daha eski ve tecrübeli kulüpler arasında en iyi 8 takım arasına kalıyor kulübü.

Hedefimiz daha ilerisi diyor. Yarı final yada final neden olmasın diyor. Çalışırsak inanırsak neden olmasın diyor.

Gururlu Bektaş hoca. Oyuncularıyla gurur duyuyor. Beykoz'u en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. İlçemizin bu spordaki sesi olacağız diyor. Daha üst ligleri hedeflemiş Bektaş Durmaz. Önce Bölgesel lig sonrasında 2. Lig, 1.Lig en sonunda Süper Lig hedefimiz var diyor. Ama acelemiz yok basamakları birer birer çıkacağız. Planlarımızı zamana yaydık diyor. Oyuncularımızın yetişmesini dikkatle takip ediyoruz diyor. Türk voleyboluna yetenekli oyuncular kazandıracağız. Milli takımımızda oynayacak oyuncular yetiştireceğiz bir hedefimizde bu diyor Bektaş hoca.

Beykoz Voleybol Kulübünü yakından takip eden bir yazar olarak bu yazıyı kaleme almak istedim. Hak ettikleri övgüyü onlara vermek istedim. Zamanla çok daha iyisini yapacaklar buna inanıyorum. Sağlam ve güçlü adımlarla geliyorlar. İzlemeye devam edeceğiz.

Siz değerli okurlarımın da bu kulübümüzü dikkatli izlemenizi ve çocuklarınızı bu kulübümüze yollayıp voleybol eğitimi almasını sağlamanızı rica ediyorum.

Beykoz Voleybol Kulübü güzel bir kulüp. Çok güzel bir yuva.

Siz değerli çocuklar sizlerde bu yuvanın bir üyesi olun. Sizlerde geleceğin yıldızı olun.

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları