Spor

Beykoz Voleybol’da Vakıfbank’ı devirdi: 3 - 2

Beykoz Voleybol’da Vakıfbank’ı devirdi: 3 - 2
05.11.2017 15:02
| | |
3495

İstanbul Midi Voleybol Liginde 2017 - 18 Sezonunda ilk maçına çıkan Beykoz Voleybol Takımı, Vakıfbankspor ile oynadığı müsabakadan 3-2 galip ayrıldı.

Bektaş Durmaz yönetimindeki Beykoz ekibi, Türk voleybolunun markalaşmış kulüplerinden olan Vakıfbankspor’un minikleri karşısında maçta müthiş bir direnç ve konsantre ile galip gelirken tribünlerdeki sporcu velilerinin sevinçleri görülmeye değerdi.

Yakacık İstanbul Ticaret Odası ( İTO ) Spor Salonu’nda gerçekleşen müsabakanın her dakikasında ayrı bir heyecan kasırgası esti.

İlk sette daha iyi bir görüntü çizen Vakıfbanksporlu sporcular bu seti 25-18 önde tamamladı. İkinci sette roller değişirken özellikle set başında üst, üste gelen servis atış başarıları ile maça ortak olan Beykoz Voleybol Takımı Sporcuları set sonunda 25-16’lık skor ile durumu 1-1’e taşıdı.

Müsabakanın 3. Setinde durgun bir hale dönen Beykoz Ekibinin minikleri arayı açan rakibini yakalamakta zorlanınca bu seti 25-13 gibi farklı bir skor ile Vakıfbankspor kazandı ve maçta 2-1 öne geçti. Dördünce sete yine iyi başlayan taraf Beykoz Voleybol Takımı idi. Bu kez Vakıfbank’a yakalama şansı tanımadan seti bir önceki mağlup olduğu skor ile 25-13 önde tamamlayan Bektaş Durmaz’ın öğrencileri durumu 2-2’ye taşıdı.

Taibrek Setine kalan maçta, karşılaşma boyunca bir Vakıfbank, Bir Beykoz Voleybol Takımının seri üstünlükleri de dikkate alındığında sıralama gereği şans Vakıfbankspor’a mı geçiyor acaba diye konuşmalar başlarken müthiş bir set çıkaran Beykoz Voleybol SK Takımı seti 15-8’lik skor ile tamamlayıp maçtan 3-2 galibiyet ile ayrıldı.

Karşılaşmanın ardından her iki takım sporcuları tribünlerden hak ettikleri alkışı fazlası ile aldı. Beykoz Voleybol SK Minik Voleybolcuları maçın ardından galibiyetin coşkusunu doyasıya yaşarken, tribünlerde de aynı hava hakim idi. Bazı sporcu velilerinin oldukça duygusallaşarak gözlerinin nemlenmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor haberleri, Voleybol, Vakıfbank, Midi Voleybol Ligi, Bektaş Durmaz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"