Sağlık

Beykoz Vitamin HD Eczanesi büyüyerek açıldı

Beykoz Vitamin HD Eczanesi büyüyerek açıldı
2014.12.27 00:00
| | |
11296

Yaklaşık bir yıl önce Paşabahçe Pazar sokağında açılan Vitamin Eczanesi Paşabahçe ana cadde üzerindeki yeni yerine taşındı…

Daha önce 3 personel istihdam edilen eczane yeni yerinde beş personel istihdam edecek.

Paşabahçe Devlet Hastanesi’nin hemen karşısında kurulan Vitamin HD eczanesine görkemli bir açılış yapıldı. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcıları Mehmet Temel ve Yüksel Baki, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf gibi isimlerin hazır bulunduğu açılışa çok sayıda Beykozlu vatandaşta katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, yeni eczanenin Beykoz’a hayırlı olmasını dilerken, kısa sürede Beykoz’da tanınan ve daha büyük bir yere taşınmak zorunda kalan eczacı İlkay Hakkadoğru’yu tebrik etti.

Daha önceki yerinde 2 personel istihdam edilip yeni yerde beş personel çalışıyor olmasının önemine değinen Metin Külünk, “beş kişi burada ekmek yiyorsa ortalama bir aileyi dört kişi sayarsak, 20 kişi Vitamin HD Eczanesi’nden ekmek yiyor” demektir şeklinde konuştu.

Sağlık tesisi kurmanın özellikle eczane açmanın zorluklarına da değinen Metin Külünk, bu tarz sağlık tesislerinin açılmasının bir prosedüre bağlı olduğunu kaydetti. Metin Külünk, açılışta yaptığı bahşiş esprisiyle de açılışa ayrı bir hava kattı. Açılış kurdelasını keserken makas kesmiyor diye espri yapan Metin Külünk, Eczacı İlkay hanımın tepsiye 100 lira koymasıyla yetinmeyerek, “bu yetmez makas kesmiyor” diye ısrar edince bu kez eczacı hanım 200 TL daha koydu. Parayı gördükten sonra açılış kurdelasını kesen Metin Külünk, 300 TL’yi AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Temel’e vererek bir ihtiyaç sahibine vermesini istedi.

Beykoz Belediyesi Meclis üyesi Nevzat Oral, BİSK Başkanı Abdullah Yümsel, Beykoz Giresunlular Derneği eski Başkanı Hasan Karakaya, Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Ömer Kasap ve yazar Buşra Şen’in katıldığı açılışa çok sayıda çelenk ve telgrafta geldi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu telgrafıyla yeni eczanenin hayırlı olmasını dilerken, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek gibi isimlerin yanısıra  Nurol Holding, Tahsin Şentürk, Sinan Kanca AŞ, Hedef Ecza Deposu, Selçuk Ecza Deposu, Öztürk Medikal, çelenk gönderen firmalar arasında yer aldı.

Katılımları nedeniyle AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’na ve diğer konuklara teşekkür eden Eczacı İlkay Hakkadoğru, 2010 yılı Haziran ayında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olduğunu ve mesleğe duyduğu sevgi nedeniyle mezuniyetinin hemen ardından memleketi Konya’nın Akşehir İlçesinde ilk eczanesini açtığını söyledi.

Eşinin işlerinin İstanbul’da olması nedeniyle Konya’dan İstanbul’a geldiğini ifade eden Bayan Hakkadoğru, bundan bir yıl önce Paşabahçe Pazar sokağında kurdukları eczanelerini, portföylerinin kısa sürede büyümesi nedeniyle daha geniş ve insanların daha rahat ulaşabilecekleri bir yere taşıdıklarını kaydetti.

Beykoz Devlet Hastanesi’nin hemen karşısında daha büyük bir mekânda kurdukları eczanelerinden daha geniş bir vatandaş kitlesinin yararlanacak olmasının kendisini mutlu ettiğini söyleyen Eczacı Hakkadoğru,  “ben insanlara faydalı olmayı ve mesleğimi çok seviyorum” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberler, Paşabahçe, Metin Külünk, Muharrem Kaşıtoğlu, Vitamin Eczanesi, Açılış, İlkay Lahnacı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"