Beykoz Vergi Dairesi Ümraniye'ye taşınıyor

  • 0
  • 26810

İnşaatı tamamlanmak üzere olan Ümraniye İhlamurkuyu’da ki binanın bitmesiyle Beykoz Vergi Dairesi oraya taşınacak.

Daha önce Beykoz Hükümet Konağı’nın içindeki yerinde hizmet veren Beykoz Vergi Dairesi, Hükümet Konağı’nın deprem tadilatına alınmasıyla Kavacık Rüzgarlıbahçe Mahallesi’ne kiralık bir binaya taşınmıştı.

Vergi Dairesi Ümraniye’ye taşınıyor

Hükümet Konağı’nda ki deprem tadilatının tamamlanmasıyla yerini Türk Alman Üniversitesi Rektörlüğüne kaptıran Beykoz Vergi Dairesi Rüzgarlıbahçe’deki kiralık yerinde hizmet vermeye devam etti.

Dairenin kiralık binada hizmet vermesi sonucu harekete geçen İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı birçok vergi dairesini tek merkeze toplama kararı aldı.

İstanbul’un çeşitli ilçelerinin vergi daireleri Tuzla Kartal ve Pendik bölgelerinde yapılan binalara alınırken, şu anda inşaatı tamamlanmak üzere olan Ümraniye İhlamurkuyu’da ki binanın tamamlanmasıyla Beykoz Vergi Dairesi de oraya taşınacak.

STK’lar karşı çıkıyor…

Beykoz’un en hareketli bölgelerinden Kavacık’ın bir ticaret merkezi olmasıyla övünen yerel yöneticilerin 18 bin mükellef olan Beykoz’dan Vergi Dairesi’nin taşınmasına izin verilmemeleri gerektiği yorumlarını yapan STK temsilcileri Beykoz’un tamamen taşıma kalabalığa mahkûm edilmek istendiğinden yakındı.

Beykoz Vergi Dairesi’nin Ümraniye’ye taşınmasının bölge açısından iyi olmayacağını dile getiren Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya, “Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Beykoz’da merkez açması kötümü oldu… İGDAŞ Ümraniye’den Beykoz’a geldi… Vatandaşımız gidiyor işini rahatlıkla hallediyor. Kimse Beykoz’un dışına çıkmak zorunda kalmıyor… Beykoz Vergi Dairesi’nin Ümraniye’ye taşınması doğru bir karar değildir… Yerel Yöneticilerimiz bu duruma çözüm bulmalıdır.” dedi.

“Vergi dairesinin kiradan kurtulmak için böyle bir çözüm yoluna gitmesi Beykoz halkını mağdur edecektir… Yetkililer Beykoz’a bu kötülüğü yapmamalıdır… Beykoz halkının yarısından fazlası kirada oturuyor. Vergi dairesi kirada olsa ne olur” şeklinde konuşan Hasan Karakaya, “Beykoz’da çok sayıda hazine ve 2B arazisi var… Beykoz’da bina yapmak tartışma konusu bile olmaz” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Yaz Kur'an Kursları Beykoz'da 11 Haziran’da başlıyor
Önceki Yaz Kur'an Kursları Beykoz'da 11 Haziran’da başlıyor
İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret
Sonraki İletişim Başkanlığı'ndan Beykoz'a ziyaret