Beykoz Vergi Dairesi Tahsilat Veznesi açıldı

  • 05.07.2018 17:57
  • Güncelleme: 05.07.2018 17:59
  • Okunma: 12669 kez
  • Yorum: 0
Daha önce Rüzgarlıbahçe’de hizmet veren oradan da tüm engelleme girişimlerine rağmen Ümraniye’ye taşınan Vergi Dairesi Beykoz’da tahsilat veznesi kurdu.
Beykoz Vergi Dairesi Tahsilat Veznesi açıldı

Beykoz Vergi Dairesi Tahsilat Veznesi için açılış yapıldı. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın her ay muhtarlarla yapmış olduğu rutin toplantının ardından yapılan açılışa Kaymakam Katırcı’nın yanı sıra, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Vergi Dairesi Müdürü Ali Mendilli, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ve çok sayıda mahalle muhtarı katıldı.

Kaymakam katırcı açılışın her hangi bir resmi statüsü olmadığını, yeni başlayan arkadaşlara bir hoş geldin ziyareti gibi düşünülebileceğini söyledi.

“Ahmet Katırcı, Vergi Dairesi Beykoz’dan gidince, buradaki vatandaşlarımız, ‘en ufak bir şey için Ümraniye’ye mi gideceğiz’ diye bir taleple geldiler. Muhtarlar Derneğimiz bu işin üzerine gitti. Dernekler ve muhtarlarımız bir kamuoyu oluşturdular.” şeklinde konuşan Kaymakam Katırcı, “sonunda burada bir irtibat bürosunun açılmasına karar verildi” dedi.

Beykoz Kaymakamlık binasında bulunan Mal Müdürlüğü içinde kurulan Vergi Dairesi Tahsilât Veznesi hizmet vermeye başladı.

Beykoz vergi Dairesi Tahsilât Veznesi Şefi Yavuz Oğuz’da veznede hangi işlemlerin yapılabileceğine ilişkin bilgi verdi.

Veznede vergi konusuna yönelik bütün tahsilâtların ve bilgilendirmelerin yapılabildiğini kaydeden Oğuz, veznede henüz beyanname alma aşamasında olmadıklarını söyledi. Küçük yazışmalarında yapılabildiği vezneden vergi mükelleflerinin yüzde ellisinin yararlanabileceği ifade edildi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, uğraşları nedeniyle Beykoz Muhtarlarına, Vergi Dairesi Müdahale Uygulama Grup Müdürü Mustafa Yalçın ve Beykoz Vergi Dairesi Müdürü Ali Mendilli’ye teşekkür etti.

Müdahale Uygulama Grup Müdürü Mustafa Yalçın’da konuşmasında, İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Bekir Bayraktar’ın selamlarını ileterek, muhtarların başkanı ziyaretinde konunun ehemmiyetini kavradıklarını ve Ankara ile de gerekli görüşmeleri yaparak tahsilât veznesini kurduklarını söyledi.

Buradaki amacın Beykoz halkının iki üç vasıta ile Ümraniye’ye gelmesini engellemek olduğunu söyleyen Yalçın, hizmeti yerinde yapmak olduğunu ve günde 60-70 mükellefin ihtiyacına cevap verebileceklerini söyledi. Yalçın, 2019 yılı Mart ayı itibari ile beyanname kabulüne de başlayacaklarını ve aşama aşama bir vergi dairesinin yapabileceği işlemleri oradan yapmayı hedefleriklerini belirtti.

Haber Merkezi