Beykoz Vergi Dairesi’nde bugün grev vardı

  • 0
  • 16059
Beykoz Vergi Dairesi’nde bugün grev vardı

Tüm Türkiye'de bugün 1 günlük greve giden Maliye çalışanları, Beykoz'da da özlük haklarının verilmesi için bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.

KESK'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES), ülke çapında grev kararı aldı. Bu sabah saat 08.00 itibariyle Türkiye'nin dört bir yanında greve giden kamu görevlileri arasında Beykozlular da vardı. Beykoz Kavacık Rüzgarlıbahçe'de bulunan Beykoz Vergi Dairesi'nin 100'den fazla çalışanı, sabah saatlerinde iş bıraktı. Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan BES'in Beykoz sözcüsü Ali Karadağ, "Sabah saat 08.00'da başlayan grevimiz, 'Sıfır tahsilât, sıfır iş' eylemiyle akşam saat 16.30'a kadar devam edecek. Gelen mükelleflere de bildiriyoruz, onlar da anlayışla karşılıyorlar. Herhangi bir sorun olmadan özlük haklarımızla ilgili taleplerimizi dile getirmeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Beykoz'da faaliyet gösteren ve Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı'na bağlı olarak çalışan Beykoz Vergi Dairesi Müdürlüğü 'kepenk' indirdi. Yaklaşık 110 çalışanının olduğu öğrenilen ve 60'dan fazla kişinin de sendikalı olarak görev yaptığı Beykoz Vergi Dairesi Müdürlüğü'nde akşam saat 16.30'a kadar işlem yapılmayacak. BES sözcüsü Ali Karadağ'ın bildirdiğine göre pek çoğu Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı'nda bulunan Beykozlu kamu personelinin kalanları ise çalıştıkları kurum önünde akşama değin nöbet tutacak.

‘Beykozlu memurlar, kepenk indirip, bildiri dağıttılar…’

Öte yandan 'Taleplerimiz için bir adım daha...' başlıklı olarak yayımlanan ve Beykoz Vergi Dairesi'nde işlem yapmak için gelen vatandaşlara da birer tane verilen basın açıklamasında, BES üyesi memurlar, taleplerini şu şekilde dile getirdi:

"Maliye hizmetleri sınıfı oluşturularak, tüm maliye emekçilerinin özlük haklarından görev tanımlarına kadar günümüz gerçekliğine uygun yeniden bir düzenleme yapılmalıdır. Maliye Emekçileri Gelir İdaresi Başkanlığı'nın kuruluşundan bu yana suni ayrımlara tabi tutularak ayrıştırılmıştır. Bu ayrıştırmanın, ötekileştirmelerin ortadan kaldırılmasının adımı olarak, öncelikle aynı işi yapan maliye emekçileri arasındaki ücret adaletsizliği de ortadan kaldırılmalıdır. Ek ödemelerin emekli aylığına esas kazanca dâhil edilmemiş olması, emekliliği hak ettiği halde binlerce maliye emekçisinin emekli olmasının önünde en büyük engeldir. Ek ödemelerin emekli aylığına dâhil edilmesine dönük çalışmalar bir an önce başlatılmalıdır.

Maliye Çalışanları: “Sendikal taleplerimiz karşılanmalı”

Güvenlik, teknik personel ve şoför kadrolarında çalışanlar fazla mesai yaptığı halde karşılığında ücret alamadıkları gibi izinlerini kullanmakta da pratikte ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Bu sıkıntıların aşılması için gereği yapılmalıdır. İl dışı görevlendirilen maliye emekçilerinin harcırah sorunu çözülmelidir. Tayin taleplerinde eğitim ve sağlık gibi gerekçelerin dikkate alınarak bir an önce gereği yapılmalıdır. Sendikal faaliyetlerimizle ilgili kimi illerde yaşanan problemler ortadan kaldırılması sendikal taleplerimiz karşılanmalıdır."

Haber Merkezi

Kent Konseyi Başhekimi ziyaret etti
Önceki Kent Konseyi Başhekimi ziyaret etti
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz