Beykoz ve İBB yetkilileri muhtarlarla ulaşımı konuştu

  • 0
  • 3489
Beykoz ve İBB yetkilileri muhtarlarla ulaşımı konuştu
Beykoz ve İBB yetkilileri muhtarlarla ulaşımı konuştu
Beykoz ve İBB yetkilileri muhtarlarla ulaşımı konuştu

Beykoz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri muhtarlarla bir araya gelerek ilçedeki ulaşım sorununu enine boyuna tartıştı. Başkan Köseler, hızla çözmek için çalıştıklarını söyledi.

Beykoz’un toplu ulaşım sorunlarının ve taleplerin değerlendirildiği toplantı, Beykoz Belediye Başkanı Mimar Alaattin Köseler’in başkanlığında gerçekleştirildi. İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe Beykoz mahalle muhtarlarının yanı sıra İETT Yolcu İşleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin, İBB Anadolu Yakası Muhtarlık İşleri Müdürü Neval Gündoğan ile Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.

Toplantıda muhtarlar, mahalleleriyle ilgili ulaşım problemlerini ve otobüs taleplerini aktardı.

Başkan Köseler, halkın taleplerinin ilk bildirim noktası olan muhtarları İETT bürokratları ve İBB Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı ile buluşturan çözüm odaklı bir toplantı yaptıklarını söyledi. Kendisinin geçmiş belediye başkanlığı döneminde yapılan ve özlenen halk günlerini, mahalle buluşması olarak Beykozluların ayağına götürdüklerini belirten Başkan Köseler, şöyle konuştu:

“Beykoz’umuzun ulaşım ve erişim problemlerini İstanbul Büyükşehir Belediyemizin desteği ile önem sırasına göre hızla çözmek istiyoruz. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Bugünkü toplantı bir başlangıçtı. İlerleyen süreçte toplantılarımız devam edecek.”

Ek sefer, yeni hat ve durak gibi tüm talepleri aldıklarını ve hızla çözmek için çalışma başlatacaklarını belirten İETT Yolcu İşleri ve İletişim Daire Başkanı Müfit Yetkin de Beykoz’da yakın zaman önce birçok mahalledeki toplu ulaşım sorununu çözdüklerini söyledi.

Şu anda 43 hatta 283 araç ve 2 bin 560 sefer ile hizmet verdiklerini, son 1 yılda 22 kapalı durak montajı yaptıklarını belirten Yetkin, yeni otobüslerin hizmete alınmasıyla Beykoz’daki İETT otobüs ve sefer taleplerini daha çok karşılayacaklarını söyledi.

Haber Merkezi

Beykoz'un imam hatip okulu Türkiye 4.'sü oldu
Önceki Beykoz'un imam hatip okulu Türkiye 4.'sü oldu
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz