Makaleler

Beykoz ve doğa sporları

2015.01.26 00:00
| | |
4891

Beykoz ilçesi madem ki bir Turizm merkezi olarak anılmak istiyor öylese bunun gereklerini de yerine getirmek gerekir.

Turizm alanında iş sahası açmak isteyenler çeşitli kolaylıklar getirilmeli, bürokratik koşturmacalar en az seviyeye çekilmeli diye düşünmekteyim.

Her ne kadar spor ağırlıklı bir köşemiz olsa da diğer alanlara da konu olarak girmek şart oluyor. Dedik ya Beykoz bir turizm beldesi olacaksa adımlar da ciddi atılmalı. Belki de bir Turizm şurasının, çalıştayının yapılıp ilçenin bu alandaki potansiyeli ortaya konulmalı, yapılacaklar en ince ayrıntılarına kadar tespit edilip bu yönde adımlar atılmalı diyorum.

Bazen kendi kendime sormaktayım bu ilçenin değerini kıymetini acaba bilebiliyormuyuz diye. Yoksa ilçe geleceğine dönük atılan adımlar, “Laf olsun torba dolsun” niyeti ile mi atılmakta. Tamam ilçemizin genel manada muhatap olduğu kanuni müeyideler bilinmekte ancak sanki bazen birileri, yada daha açık tarif etmek gerkir ise ilçeyi yönetenler inisiyatiflerini kullanmalı diye düşünmekteyim.

Zaman hızla akıp gitmekte, ilçe insanı artık iş olanaklarının fazla olduğu illere, ilçelere gitme düşüncesinde ve de gitmekte. Neden acaba nüfusumuz halen daha 250 bini geçebilmiş değil ? bu ilçe insanına yeni iş sahalarının açılmasında lokomotif görevini turizm görecekse biraz daha ilgi ve alaka gösterilmeli değil mi !

Samimi düşüncem o ki Turizm konusu lafta kalmamalı, özellikle köylerde ciddi bir araştırma, fizibilite çalışmaları yapılmalı. Ve de yatırımcıların önü dediğim gibi bürokratik engeller ile kesilmemeli.

Teşekkürler Göllüköyü Spor Kulübü

Bu kadar yoğun koşuşturmanın ardından nihayet Göllü Köyü Spor Kulübündeki dostlarımımın davetine icabet edebildik. Aslında bölgenin yani köylerin yabancısı olan biri değilim, anne tarafımız Mahmut Şevket Paşa Köyüne uzanmakta. Çocukluğumuz, gençliğimizde az kalmadık köyde. Ha bu arada oraları da köy statüsünden çıkıp mahalle oldu. Oysa eskiden nereye gidiyorsun dediklerinde “Köye gidiyorum” derdik, ya şimdilerde ne cevap vereceğiz... mahalleme gidiyorum desem ne kadar anlamsız ve yavan kalmakta bu cevap.

Neyse uzatmayalım geçtiğimiz günlerde Göllü Köyünde idik, bir grup dostumuz ile hoşça vakit geçirdik. Bizleri ağırlamak için emek ve zaman sarf eden dostlarımıza Başta Ahmet Özdeniz olmak üzere Göllü Köyü Spor Kulübü Başkanı Haluk Kayacan’a, Yüksel Tezbiçer’e, Hüseyin Kara’ya, genç kardeşimiz Eray Başaran’a, daha sonra bizlere dahil olan Özcan Özdeniz’e, tarlalarını sürmekte oldukları için kısa süre birlikte olabildiğimiz Gürcan ve Metin Özdeniz’e ve diğer dostlarımıza teşekkürlerimi iletmek isterim. Biliyoruz ki Göllü Köyünde her zaman dostlarımız var ve bizleri her an konuk etmekten keyif alacaklar.

Allah herkesin gönlüne göre versin diyorum, sağlıcakla kalın...

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Turizm, Talip Ercan, Göllü Köyü Spor Kulübü, Haluk Kayacan, Yüksel Tezbiçer, Hüseyin Kara, Eray Başaran, Özcan Özdeniz, Gürcan Özdeniz, Metin Özdeniz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"