Beykoz motorlarında İstanbul Kart'ı Sedat Peker başlattı

  • 01.02.2017 13:40
  • Güncelleme: 08.03.2020 16:30
  • Okunma: 31813 kez
  • Yorum: 1
Beykoz-Yeniköy motorlarında İstanbul Kart uygulaması başladı. Açılışa Beykozlu İşadamı Sedat Peker'de katıldı.
Beykoz motorlarında İstanbul Kart'ı Sedat Peker başlattı

Her gün Beykoz - Yeniköy arasında 54 sefer düzenleyen Beyden Deniz Ulaşım Hizmetleri, bugünden itibaren İstanbul Kart uygulamasıyla hizmet verecek.

İstanbul Kart uygulamasıyla birlikte İETT'nin geçerli olan fiyat tarifesi de kullanılmaya başlanacak. Beykoz İskelesi'nde yapılan açılışa Beykozlu işadamı Sedat Peker, Karadenizli Sanatçı İsmail Türüt ve binlerce Beykozlu katıldı.

Beykoz - Yeniköy seferlerinde İstanbul Kart uygulamasına geçilmesi nedeniyle düzenlenen açılış töreni dualarla başladı ve hayırlı olması için eller semaya kaldırıldı.

"Vakit açısından katkı sağlayacak"

Açılış programında bir konuşma yapan Beykozlu işadamı Sedat Peker, İstanbul Kart uygulaması ile ilgili, "Sivil taşımacılığa ait olan motorların ve teknelerin akbile geçmiş olmasını bir Beykoz vatandaşı olarak çok önemsiyorum. Çünkü vakit açısından bizlere çok büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu hayırlı çalışmada emeği geçen bütün herkesten Allah razı olsun" dedi.

"Koalisyon hükümetlerine son verilecek"

Nisan ayında yapılması öngörülen Anayasa değişikliği için yapılacak referandum da 'evet' diyeceğini açıklayan İşadamı Peker, "Bunun en büyük sebebi bütün herkes anlatıyor ya korkularımız var, endişelerimiz var şu var bu var gibi. Ben şunu bilir ve şunu söylerim. Siyasetin kanseri koalisyon hükümetleridir. Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi koalisyon hükümetlerine son verecek; tek bir yapı, tek bir sistemdir" şeklinde konuştu.

"Başbuğ Türkeş'in sözleri çarpıtılmak isteniyor"

Sosyal medyada Alparslan Türkeş'in partili Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili söylemlerinin çarpıtıldığına değinen Sedat Peker, "Kendine ülkücü olduğunu söyleyen sosyal medyadaki hesaplar Başbuğ Alparslan Türkeş'in partili Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı olduğunu söylüyorlar. Oysa geçmiş tarihlere bakılıp incelendiğinde yüzde 3 oyu varken bile Başbuğ Alparslan Türkeş, konferans konferans gezip Başkanlık Sistemi'ni anlatmaktadır. Rahmetli Sakıp Sabancı, İspanya'daki bir sistemi inceleyip bask modeli Türkiye'ye uygundur dediğinde yani eyaletlere bölünmüş Başkanlık Sistemi'nin Türkiye'ye ait olduğunu söylemiştir. Cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş, buna tepki göstermiş buna karşı durmuştur. O konuşmasını alıp sosyal medyada kullanarak Başbuğ Alparslan Türkeş'in gerçek niyetini bazıları engellemeye çalışmaktadır. Bu oyuna gelmeyin kardeşlerim. Ayrıca cennet mekan Muhsin Başkanın Başkanlık Sistemini savunduğu konuşmalarıyla çok açık bellidir. Onların razı olduğu, karşı oldukları başkanlık sistemi eyaletlere ayrılarak ülkenin yönetildiği başkanlık sistemiydi" ifadelerini kullandı.

"Bozkurt ve Rabia birlikteliğini bu ülkede sağlayacağız"

Beykozluların yoğun ilgisiyle karşılaşan Peker, partili Cumhurbaşkanlığı'nın bölünmeyi tamamen ortadan kaldıracağının altını çizerek, "Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi eyaletlere bölünmenin önünü tamamen kapatmış Milliyetçi Hareket Partisinin de katkılarıyla beton olarak dökülmüş bir anayasadır. Bu sebeple oyuna gelmeyeceğiz kardeşlerim. Akrabalarımıza, eşlerimize, dostlarımıza, alışveriş yaptığımız bakkala, kasaba gerekirse vaktimizden çok zaman ayırarak rica edeceğiz. Bu milletimizin son dönemecidir. Vurulmaya çalışılan Türk Milletinin şaha kalkmasının son engelidir. Bu engeli yüce Allah'ın izniyle hep beraber aşacağız. Bozkurt ve Rabia birlikteliğini bu ülkede sağlayacağız. Daha sonrada Nizam-ı alemde ilahi kelimetullah davasını gerçekleştireceğiz" şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

İşadamı Sedat Peker'in ardından Sanatçı İsmail Türüt'te, "Açılışımıza katılan bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun" dedi.

Konuşmaların ardından lokma tatlısı dağıtıldı ve İstanbul Kart uygulaması başlatılarak boğaz turu yapıldı. Yapılan boğaz turuna işadamı Sedat Peker'de katıldı.

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

ibrahim (6 yıl önce)

bu açılışa hükümetten iktudardan ve belediyeden kimse gelmedi .sebebini bilmiyoruz sağolun yerel basın olarakta hiç sormadınız.acaba inandırıcı bir sebebi varmı

Yorum Yaz