Beykoz Vakfı Olağan Kongresi yapıldı

  • 0
  • 14369
Beykoz Vakfı Olağan Kongresi yapıldı
Beykoz Vakfı Olağan Kongresi yapıldı
Beykoz Vakfı Olağan Kongresi yapıldı
Beykoz Vakfı Olağan Kongresi yapıldı
Beykoz Vakfı Olağan Kongresi yapıldı
Beykoz Vakfı Olağan Kongresi yapıldı
Beykoz Vakfı Olağan Kongresi yapıldı
Beykoz Vakfı Olağan Kongresi yapıldı

Beykoz’un çatı örgütlerinden Beykoz Vakfı 13. Olağan Genel Kurul Toplantısını Yalıköy’deki Vakıf binasında gerçekleştirdi.

2017 yılında gerçekleştirilen 12. Olağan Genel Kurul öncesinde borçlar ve diğer bazı aksaklıklar nedeniyle vakıf binasının kaybedilmesi tehlikesiyle karşı karşıya kalan Beykoz Vakfı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in el atmasıyla kısa zamanda toparlandı.

Beykoz Vakfı, Beykoz Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde tüm kesimleri kucaklayan bir yapıya büründürüldü. Vakıf, binasının komple yenilenmesiyle sosyal ve kültürel etkinliklerin merkezi oldu.

Yalıköy’de bulunan Vakıf Binasında gerçekleştirilen 13. Olağan Genel Kurul Toplantısı açılış ve yoklamayla başladı. Divan kuruluna Av. Yakup Özbek, Av. Yusuf Çolak, Nevin Çalışkan ve Mehmet Akif Kılıç seçilirken, divan kurulunun oluşumundan sonra program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla devam etti.

2017 ve 2018 yılı faaliyet ve denetim raporlarının okunması, oylanması ve ibra edilmesinin ardından 2019 yılı bütçesi 130 bin TL olarak oylandı ve kabul edildi.

Ali Zengin, “artık sıra genç kardeşlerimizde”

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Beykoz Vakfı Başkanı Ali Zengin, “çoğunluk aranmayacak olmasına rağmen salonumuzu doldurdunuz. Gösterdiğiniz bu hassasiyet için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İki yıldır büyük emek sarf edildi burada. Bunları anlatırken biz hep yaptık, ettik diye konuşuyoruz ama bu işlerin gerçek mimarı Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’tir. Bizler sadece yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarımla vesile olduk. Bu kadar hizmetin nasıl üretildiğini bilmeniz açısından söyleyeyim, Beykoz Vakfı Beykoz Belediyesi ile işbirliği protokolü imzalamıştı. 2017’de yaptığımız bu çalışma meclis kararıyla desteklenmiş ve 2018 yılında da uzatılmıştı. Bu bakımdan Beykoz Belediye Başkanımıza yaptığı bütün hizmetler için, özellikle vakfımız için yaptığı bütün hizmetler için sonsuz teşekkürler ediyoruz. Yoksa bizim bu şartlarda adım atma şansımız yoktu. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki bu vakfa geçmişten beri gelen arkadaşlar mutlaka bir katkı yapmışlardır ama ne aidat geliri var ne de başka bir geliri. Ben bu güne kadar elimden geleni yaptım ve artık yasal görevimi genç kardeşlerime teslim edeceğim. Bundan sonra genç kardeşlerim bizden daha ileriye taşıyacaklardır. Bu konuda onlara güvenim tam ve beni yanıltmayacaklarından eminim. Sizlerden ricam bu toplantıdan sonra lütfen şu binayı üst kattan başlayarak bir gezin ve yapılanları kendi gözlerinizle görün. Ondan sonra Sayın Başkanımızın neler yaptığını daha iyi anlayacaksınız diye düşünüyorum” dedi.

Çelikbilek’ten Beykozluluk vurgusu…

Beykoz Vakfı Başkanı Ali Zengin’in ardından söz alan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuşmasına son zamanlarda iyice artan hemşericilik tartışmalarının aksine, Beykozluluk vurgusu yaparak başladı. Çelikbilek, “Pazar günü olması ve dışarıda böyle güzel bir hava olmasına rağmen bu salonu doldurduğunuz için sizlere teşekkür etmek istiyorum. Demek ki Beykozluluk kimliği sizin gönlünüzde yer etmiş. Böyle olmasaydı gelmezdiniz. Önemli olan Beykozluların Beykoz’a sahip çıkmasıdır. Sayın Başkan bizi epeyce bir övdü. Elimizden geleni yaptık. Belki yapmamız gereken daha çok şey vardı ama Ali Bey ve yönetimdeki kardeşlerimizin gayretleriyle bunları başarabildik. Onların heyecanı bizleri de motive etti ve biz sadece bu heyecana ortak olduk, ellerinden tuttuk. Biz yanlarında yürüdük, onlar koştular. Bu iş sadece burada bitmiyor. Bu kongre Beykoz’un ne ilki, ne de sonudur. Bu hizmet kervanı böyle gider. Beykoz Vakfı bu gün burada bir adım attı ve kendini Beykoz’a ve Beykozlulara gösterdi. Bundan sonra önünde çok büyük imkânlar ve fırsatlar olacaktır. Beykoz çok farklı ve kaliteli insanlarla doludur. Tabiri caizse Beykoz bir hazinedir. Siyasetinden tutun, ilim adamları, üniversiteleriyle bir hazinedir.

Beykoz Vakfı’nın sosyal ve kültürel alanda çok daha ciddi hizmetler üreteceğine inanıyorum. Beykoz’un tüm dinamiklerini en güzel şekilde değerlendirip yeni fırsatlar ve imkânları Beykozluların hizmetine sunacaklarına inanıyorum. Beykoz Vakfının üniversitelerle yapacağı protokollerle eğitim konusunda da çok ciddi adımlar atacağına inanıyorum.

Ben Beykozluyum, 31 Mart’ta görevimi tamamlayacağım ve halkımızın şahsıma verdiği 15 yıllık süreyi tamamlıyorum. Evet ben Beykozluyum. Sizler gibi. Annem, babam, dedem, amcam hepsi Beykoz’un toprakları altında yatıyor. Bizi Beykoz’a bağlayan en önemli işaretlerden biridir bu. Hepimizi Beykoz’a bağlayan çok kuvvetli bir bağ vardır. Bu bağ bizleri de birbirimize bağlıyor. Evet, hepimiz Beykozluyuz ve Beykozlu olan herkes Beykoz’un değerlerine sahip çıkar. Bu sorumlulukla yaşar ve evlatlarına da bu sorumluluğu aktarır. Beykoz Vakfı olarak bu sorumluluğu da taşıdığımızı unutmayalım” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Kongrede Yönetim Kurulu'nun belirlendiği, daha sonra yapılacak Yönetim Kurulu toplantısında görev dağılımın yapılacağı ve Vakıf Başkanı'nın yönetim kurulu tarafından belirleneceği ifade edildi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamayla Beykoz Vakfı’nın 13. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu.

BEYKOZ VAKFI 13. OLAĞAN KONGRESİ YÖNETİM KURULU

ASİL                                                                                    

ADEM ÇALIŞKAN

2- BAYRAM ATAKOĞLU

3- CENGİZ KASAROĞLU

4- COŞKUN OKUR

5- ERDAL ÖZTÜRK

6- GÖKHAN KAPLAN

7- HİKMET ERDİNÇ ACAR

8- MUSTAFA FATİH ÇELİKBİLEK

9- MUSTAFA ÖZTÜRK

10- NEVİN ÇALIŞKAN

11- NİHAT ŞANVER

12- OĞUZ YILMAZ

13- OĞUZHAN KOCATÜRK

14- SANİYE EFE

15- SEDAT ALTUN

16- SİNAN KAVRAK

17- TANER MERT

DENETİM KURULU                                                                                                      

SALİM ÖZTÜRK                                                                              

YAKUP ÖZBEK                                                                                

MANOLYA DEMİRÖREN TEKİN

Beykoz’da bir duvar çökmesi de Çavuşbaşı’nda
Önceki Beykoz’da bir duvar çökmesi de Çavuşbaşı’nda
Beykoz'un kızları 1. lige yükseldi
Sonraki Beykoz'un kızları 1. lige yükseldi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz