Kültür

Beykoz Vakfı'nın yeni hedefleri var...

Beykoz Vakfı'nın yeni hedefleri var...
2015.02.08 00:00
| | |
6259

​Beykoz'da 2007 yılından bu yana Başkan Şaban Tören yönetiminde faaliyet gösteren Beykoz Vakfı, önümüzdeki dönem için önemli hedefler belirledi.

Vakfın faaliyetleri konusunda gönüllülerle Türk Sanat Müziği eşliğindeki akşam yemeğinde bir araya gelen Vakıf Yöneticileri, önemli mesajlar verdi. Beykoz Vakfı Genel Sekreteri Mesut Arslan ise Dost Beykoz'a özel olarak verdiği mülakatta şunları kaydetti: "Beykoz Vakfı olarak bir resim galerimiz olsun istiyoruz. Sosyal aktivitelerimizle önümüzdeki süreçte Beykoz Halkımızı kucaklamayı hedefliyoruz."

Yalıköy'de bulunan Vakıf binasında gerçekleştirilen yemekli toplantıya, Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören'in yanı sıra Vakıf yöneticileri ve gönüllüleri katıldı. İkram edilen akşam yemeğinde Vakıf üyeleri sohbet etme olanağı bulurken, Beykoz Vakfı Sekreteri Mesut Arslan, Dost Beykoz'a özel açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe-Trabzonspor maçının oynandığı sırada ve soğuk bir havada daveti geri çevirmeyen ve yemeğe katılım gösteren Vakıf mensuplarına teşekkür eden Mesut Arslan, şunları kaydetti:

‘Mesut Arslan, Beykoz Vakfı’nın projelerini anlattı’

"Beykoz Vakfı olarak 2014-2015 Sanat ve Kültürel takvimimizi açıklayacağımız, başta Yönetim Kurulu Üyelerimiz olmak üzere Beykoz'da ikamet eden güzide Beykozlularla bir araya gelelim istedik. Yemekte konuşacak ve Türk Sanat Müziği eşliğinde şenleneceğiz. Vakıfçılığın artık ölmeye yüz tuttuğu bir dönemde Beykozlular olarak Vakfımıza sahip çıkalım, güzel projelerimizle sahiplenelim istiyoruz.

'Binbir çiçek binbir çocuk' adlı bir proje başlattık. Bu proje kapsamında binlerce çocuğa ulaştık. Okulların açıldığı sırada çanta ve kırtasiyenin yanı sıra çocuklarımıza sanat malzemesi dağıttık. Fırçası, boyası, kalemiyle... Şimdi bunun meyvelerini toplayacağız. ‘Benim gözümden Beykoz’ adlı bir resim yarışmamız var. İlköğretim çocuklarımız bu yarışmaya iştigal edecek ve çok değerli jürilerimiz, sanatçılarımız bunları değerlendirecek. Değerlendirme sonucunda derece alan eserler ödüllendirilecek ve sergi amacıyla güzel bir etkinlikte kullanılacak.

Bunların yanı sıra Bayram günlerinde giyim-kuşam noktasında yardımda bulunduğumuz başarılı çocuklarımız vardı. Önümüzdeki günlerde bunun da duyurusunu gerçekleştireceğiz. Karne sevincini ve heyecanını yaşamış başarılı çocuklarımızı ödüllendirdik. Bu ve benzeri etkinlikleri de bu geceki yemekte konuşma olanağı bulacağız. Hava belki soğuk, trafik sorunu var. Üstelik Fenerbahçe-Trabzonspor maçı var ve tüm bunlara rağmen, sağ olsunlar aile bireylerimiz buraya geldiler. Çok uzaklardan teşrif ettiler. Hepsine teşekkür ediyorum."

Beykoz'u öven ve şu anda ikamet etmiş olduğu Ataşehir'den gelerek bir an önce Beykoz'a yerleşmeyi planladığını ifade eden Mesut Arslan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Mesut Arslan: “Yeşil ve mavi en çok Beykoz’a yakışıyor”

"İlk etapta Beykoz'a taşınacağım ve tüm planlarımı da bunun üzerine yapıyorum. Kesinlikle Beykoz, yeşilin ve mavinin kendisine en çok yakıştığı ilçe... Yeşiliyle, mavisiyle, havasıyla, insanıyla hiçbir zaman kaybolmayacak bu ilçede bizler de Beykoz Vakfı'nı yaşatmaya çalışacağız. Elimizden geldiğince genç, akademisyen ve sanatçı iş arkadaşımızla, kıymetli Beykozluların desteğiyle çok daha güzel etkinliklere ev sahipliği yapacağız. Beykoz Vakfı olarak bir resim galerimiz olsun istiyoruz. Sosyal aktivitelerimizle önümüzdeki süreçte Beykoz Halkımızı kucaklamayı hedefliyoruz."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Mesut Arslan, Şaban Tören, Beykoz Vakfı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"