Güncel

Beykoz Vakfı'nın iftar yemeğinde veda Tören’i

Beykoz Vakfı'nın iftar yemeğinde veda Tören’i
2014.07.17 00:00
| | |
25913

Foto galeri

Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, düzenledikleri İftar Yemeği'nde yaptığı konuşmada, bundan sonra yılın 7 ayı İzmir Dikili'de yaşayacağını belirterek, tüm işleri Yönetim Kurulu'na ve Mesut Arslan'a bıraktığını açıkladı.

Şaban Tören ayrıca, giderayak Beykoz Vakfı olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, çatı aday Eklemeddin İhsanoğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı. 

‘Düzgün ve Arıkan arasında buzlar eridi mi?’

Yalıköy'de bulunan Vakıf binasının terasında gerçekleştirilen iftar yemeğine, Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören'in yanı sıra CHP İstanbul Milletvekili Bülent Tanla, CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu, CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, CHP Grup Başkanvekili Aydın Düzgün, CHP Şile eski İlçe Başkanı Zeki Şen ve eşi CHP Üsküdar Meclis Üyesi Sema Şen, İstanbul Gerçeği Gazetesi İmtiyaz Sahibi İmambakır Üküş, CHP Beykoz Yönetim Kurulu Üyeleri ila Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri ve aileleri katıldı. CHP Beykoz İlçe Başkanlığı seçimlerinde Şevket Arıkan'a karşı kaybeden Aydın Düzgün ile Arıkan'ın karşı karşıya oturması ve yemek sırasında ikilinin uzun soluklu sohbet etmesi dikkat çekti.

Yenilen yemeğin ardından konuşmasına dua ederek başlayan Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, "Ben 13 yıldır bu Vakfı'n Başkanıyım!" dediği konuşmasında şunları kaydetti:

Tören: “Kelle kesip top oynuyorlar!”

"Beykoz Vakfı, yeni yönetim kuruluyla birlikte yeni projelere imza atmak için çalışma içindeler. Ben genç arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Bundan sonra daha çok eğitim, daha çok kültür, daha çok insanlarla bir arada olma, Beykoz'un tamamını kucaklama; bugüne kadar yaptık ama yarı eksik yarı fazla bu genç kadroyla ben Vakfı'n bu tip projelerini daha ciddiyetle yapacağını biliyorum. Ben bu Vakfı'n 13 yıldır Başkanıyım!

Türkiye çok zor günler geçiriyor. Böyle bir ayda, Ramazan'da Orta Doğu'yu görüyorsunuz. Ortadoğu kan gölü oldu. İsrail bir taraftan, Müslüman’ım diye geçinen örgütler bir taraftan kelle kesip top oynuyorlar. Ülkemizde gergin bir siyasi ortam var. Siyaset çok geriliyor. Önümüzde bir Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Biz Başbakanımızı seviyoruz. Başbakanımız Başbakanlık'ta kalsın. İstikrar bozulmasın. Gerçekten Ekmel Bey, Türkiye'nin şu an şansı. 6-7 siyasi parti ona açık destek veriyor. Ben yarın akşam Dikili'ye gidiyorum. Oyumu da orada kullanacağım. Kemal Kılıçdaroğlu'nun dediği gibi ‘tıpış tıpış değil, koşa koşa’ oy vermeye gitmek lazım. Sandığa gitmediğimiz zaman istemediğimiz bir aday Cumhurbaşkanı olur ve Türkiye daha zor günlere kapı aralamış olur.

‘Şaban Tören, Ekmel Bey’e destek verdi’

Ekmeleddin Bey çok değerli. Ben Vakıf Başkanı ve Sivil Toplum Örgütü olarak destek verdiğimi burada ifade ediyorum. Ben Dikili'ye gidiyorum. 7 ay oradayım, 5 ay buradayım. Ama Vakfı'n bütün faaliyetlerini benim çok değerli Yönetim Kurulu'mla birlikte Mesut Arslan'a bırakıyorum. Bu Vakfı'n ileride daha güzel işler yapacağına inanıyorum."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Şaban Tören, İftar, Beykoz Vakfı

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"