Beykoz Vakfı'ndan sosyal dayanışma atağı

  • 03.08.2017 10:31
  • Güncelleme: 03.08.2017 10:33
  • Okunma: 5199 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Vakfı Yönetim Kurulu, olağan Ağustos ayı toplantısını Ali Zengin Başkanlığı’nda Kavacık Papağanlı'da yaptı.
Beykoz Vakfı'ndan sosyal dayanışma atağı

Beykoz’un çatı STK’sı Beykoz Vakfı yeni yönetimiyle adeta sessiz bir devrim gerçekleştirdi. Bir taraftan tadilat çalışmaları devam eden Vakıf Beykoz Belediyesi ile İşbirliği Protokol’ü imzaladı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in talimatıyla yaklaşık iki aydır çatısından, temeline ciddi bir bakım ve tadilat çalışmasına alınan Beykoz Vakfı binasında engelli vatandaşlarımız için asansör bile düşünüldü. Geçtiğimiz Ramazan ayında sessiz sedasız 120 aileye nakdi ve erzak yardımıyla varlığını hissettiren Beykoz Vakfı bir taraftan sosyal çalışmalarına devam ederken, bir taraftan da Vakıf Binası’nda devam eden tadilata ve sonrasında oluşturulacak yeni dönem çalışmalarına ağırlık veriyor.

Her ay düzenli olarak toplantılarına devam eden Vakıf Yönetim Kurulu, Ağustos ayı toplantısını Vakıf Başkanı Ali Zengin Başkanlığı’nda Yönetim Kurulu Üyesi Taner Mert’in Kavacık’ta bulunan Papağanlı Künefe Dondurma adlı mekânında gerçekleştirdi.

Toplantıda Beykoz Belediyesi ile gerçekleştirilen İşbirliği Protokolü ana gündem maddesi oldu. Protokole göre ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere eğitim yardımı, yaşlılar evi, aşevi, sağlık hizmetleri, başarılı ve yetenekli sporculara ödül, yardıma muhtaç kişilere ve düşkünlere ayni ve nakdi yardım gibi çeşitli alanlarda işbirliği öngörülüyor. Protokolde yine Beykoz’un eğitim, kültür ve iktisadi gelişmişlik düzeyinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla her türlü eğitim, kültür ve bilimsel faaliyetlerde bulunmak, ilçenin turizm potansiyelinin arttırılması ve kent kültürünün geliştirilmesi için gerekli faaliyetlerde bulunmak, gerektiğinde her türlü eğitim kursları, gösteri, tiyatro, seminer, konferans vs. gibi organizasyon ve uygulamalara ilişkin esas ve yükümlülüklere de yer verildi.

Haber Merkezi