Beykoz Vakfı'ndan kırtasiye desteği

  • Güncelleme: 28.09.2014 00:11
  • Okunma: 6829 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, geçtiğimiz Ramazan ayında verdiği iftar yemeğinde, yılın 7 ayı İzmir Dikili'de yaşayacağını belirtip, tüm işleri Vakfın Genel Sekreteri Mesut Arslan'a bıraktığını açıklamıştı.
Beykoz Vakfı'ndan kırtasiye desteği

Genç ve dinamik bir isim olan Mesut Arslan ise okulların açılmasıyla birlikte ilçedeki öğrencilere yardım elini uzattı. Beykoz'daki okullardan alınan isim listesine göre her bir öğrenciye okul çantası ve kırtasiye malzemesinin dağıtıldığı günde, yeni okul araç-gereçlerine kavuşan çocukların oldukça neşeli olduğu gözlendi. Törende bir konuşma yapan Beykoz Vakfı Genel Sekreteri Mesut Arslan ise son derece güzel bir amaç etrafında Yönetim Kurulu Üyeleri'yle birlikte buluştuklarını vurgulayarak, "Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Beykoz Vakfı olarak Ramazan Bayramı öncesi 'Binbir çocuk gülsün, binbir çiçek açsın' projesiyle Beykozlu çocuklarımıza 'bayramlık' hediye ederek sevindirmiştik. Bu kez de öğrencilerimize okul çantası, kırtasiye ve okumaları için kitap hediye ediyoruz. Biz şunu söylüyoruz: Eğer çocuklarımız gülerse bütün dünya gülecektir, biz buna inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Yalıköy'deki binasında çocuklara ve ailelerine kırtasiye dağıtımı gerçekleştiren Beykoz Vakfı'nın etkinliğine, Genel Sekreter Mesut Arslan'ın yanısıra Yönetim Kurulu Üyeleri'nden Kenan Öner ve ressam sanatçılar Emel Örs, Nurdan Koç ila Serdar Abay katıldı. Çocukların mutluluklarına ortak oldukları için sevinçli olduklarını kaydeden ressamlar, Mesut Arslan ile birlikte çanta dağıtımına da katıldı. İhtiyaç sahibi ailelerin ve çocuklarının seçerek, beğenerek aldığı çantalar, içinde bulunan kalemler ve boyalarla sevinç kaynağı oldu.

Öte yandan Beykoz Vakfı Genel Sekreteri Mesut Arslan, Vakıf bünyesindeki etkinliklerinin devam edeceğini belirtti. Vakfın kültür sanat etkinlikleri konusunda 2014-2015 sezonunu açtığına dikkat çeken Arslan, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye devam edeceklerini ve düzenleyecekleri sanat odaklı yarışmalarla da ilçedeki halkın dikkatini çekeceklerini kaydetti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz