Kültür

Beykoz Vakfı’nda Muhteşem Konser

Beykoz Vakfı’nda Muhteşem Konser
2014.08.01 00:00
| | |
13456

Video galeri

Beykoz Vakfı Gençlik Orkestrası, "Hayallerimiz Gökyüzüyle Sınırlı" diyerek davet ettiği konuklarına muhteşem dakikalar yaşattı.

Beykoz Vakfı Gençlik Orkestrası, Beykozlulara unutulmayacak bir gece yaşattı:

‘The Godfather (Baba)’ film müziğinden Dede Efendi'ye ve Bella Ciao’ya (Çav Bela)  kadar birbirinden güzel eserleri başarıyla icra eden gençler, izlemeye gelen konuklardan tam not aldı. Konser arasında engelliler tarafından yapılan bez alışveriş torbalarını satan Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe de yetkililere ve konuklara teşekkür ederek, "Muhteşem bir konser, gençleri tebrik ediyorum" dedi.

Beykoz Vakfı'nda düzenlenen etkinliğe, Beykoz Vakfı Başkanı Şaban TörenBeykoz Vakfı Halkla İlişkiler Müdiresi Kadriye Tören, Nestle Türkiye Gıda Sanayi A.Ş. Satış Otomasyonları Uzmanı Ömer Kasap, veliler ve Beykozlular katıldı. Konser sonunda konuşma yapan Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören ise ayrılık sinyalleri verdi. "13 yıldır buradayım ve artık bırakmanın zamanı geldi" diyen Tören, gençleri Vakıf'ta görev almak konusunda teşvik etti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e de desteklerinden ötürü teşekkür eden Şaban Tören, konser şefi Bengü Efsen'i de övdü. "Bizim öğrencimizdi, şimdi eğitim veriyor" diyen Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, Bengü Efsen için Vakıf olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını, bugünkü gösterisini de yönetim olarak gururla izlediklerini belirtti.

Konser arasında davetlilere kahve sunan Sevde Hanım da sempatik tavırlarıyla dikkat çekti. Üniversite öğrencisi olan Sevde Hanım, konsere sponsor olan Nestle'nin içecek ürünlerini konuklara özenle ikram etti.

Konserin sunuculuğunu ise aynı zamanda Türkçe Öğretmeni de olan öğrenci velisi Jülide Erocak yaptı. Usta sunuculara taş çıkartan Jülide Erocak da izleyicilerden tam not aldı. Sunumu kusursuz bir Türkçe ile yapan Erocak, hem sahne hem de izleyiciler ile sürekli bir göz teması halindeydi.

Konserin sonlarına doğru uzatılan mikrofona duygularını aktaran Omurilik Felçlileri Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, "Artık tüketici değil üretici olmaya karar verdik"derken, engelliler tarafından hazırlanan bez poşetleri tanıttı. Efe, şunları kaydetti:

"Engeller ortadan kaldırılınca da ne kadar başarılı olacağımızı hem kendimize hem de Beykoz'a gösterdiğimize inanıyoruz. "Engelliler Üretsin, Doğa Kazansın" adı altında yaptığımız projemizde, tamamen engelliler tarafından üretilen bez alış veriş torbaları beğeninize sunuyoruz. Bu projeyle, evlatlarımıza yaşanılabilir bir dünya bırakabilmeyi ve toplum bilincini oluşturabilmeyi hedefliyoruz. Bu bez torbalar, tamamen engellilerin kullanımına uygun bir atölyede ve onların kullanımına uygun makinelerde üretildi.

Şimdi güzel konseri daha fazla bölmek istemiyorum ve artık sizi bu lezzetli müzik ziyafetiyle başbaşa bırakmak istiyorum"

Öte yandan konseri gerçekleştiren isimler de şu şekilde sıralandı:

Şef: Beykoz Vakfı Müzik Koordinatörü Bengü Efsen

Piyano: İbrahim Acer

Çello: Çağrı Durgut

Klarnet: Gökçe İşler

1. Kemanlar

Buse Efsen

Şevval Akpınar

Mahmut Erkaya

Yağmur Aydın

2. Kemanlar

Bengü Yücbaşkan

Anılcan Kurt

Ecem Durak

İrem Türkekul

Ayrıca kıyafetleri hazırlanmasında emeklerini esirgemeyen Perihan Yılmaz'ın da katkıları büyüktü. Özenle hazırlanmış müzisyen kıyafetleri büyük ilgi gördü.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bengü Efsen, Gençlik Orkestrası, Beykoz Vakfı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"