Kültür

Beykoz Vakfı’nda Doğa oyunu sahnelendi

Beykoz Vakfı’nda Doğa oyunu sahnelendi
2014.07.27 00:00
| | |
4512

Beykoz Vakfı Genel Sanat Yönetmeni Sinan Akbaşak’ın yönetmenliğini yaptığı, “Doğa” isimli oyunun galası Vakıf Salonu’nda yapıldı…

Beykoz Vakfı Çocuk Tiyatrosu Grubu’nun sahnelediği “Doğa” oyunun gala gecesine, Kaymakam Aydın Ergün, BEDES Başkanı Gülay Demirel, Tapu Kadastro Müdürü Gödekoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Ekrem Başlantı, Beykoz Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, eski Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Bülent Tanla, Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören ve Yardımcısı Gökhan Taneri Ural ve vatandaşlar katıldı.

Oyun öncesi kısa bir konuşma yapan Beykoz Vakfı Genel Sanat Yönetmeni Sinan Akbaşak, öğrencinin öğrenmeyi sanat haline getirebilmesi için öğreticinin kendisinin de bir sanatçı olduğunu unutmaması, bilgiyi bir sanat yapıtı gibi somutlaştırarak öğrenciye sunması gerektiğini belirterek, “Çocukları mutlu etmek için buradayız. Bizler çocuk oyunlarını pek seyretmeyiz. Onun için bu oyunumuzu gençlik oyunu yaptık. Sahnelenecek “Doğa” adlı oyunumuzda 27 çocuk göreceksiniz. Bu çocuklar amatör oyuncular, yapabildikleri kadar oynayacaklar. Bu yüzden sizlerin hoşgörünüze sığınıyoruz. Tiyatromuzun galasına katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sinan Akbaşak’ın konuşmasının ardından, Beykoz Vakfı Çocuk Tiyatrosu Grubu’nun sahnelediği “Doğa” oyunu perdelerini açtı.

Sahnede güçlü bir performans sergileyen oyuncular yaklaşık 1,5 saat süren iki perdelik oyunda, doğa ve insanın nasıl uyum içinde yaşayabileceğini ve gelişen teknoloji ile doğanın nasıl tahrip edildiğini, doğaya zarar vermeden doğa ile nasıl iç içe yaşanılabileceğini, zaman zaman izleyicileri güldürerek anlattı.

Perdenin kapanmasıyla birlikte Beykoz Vakfı Çocuk Tiyatrosu Grubu izleyenlerden büyük alkış aldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Vakfı, Beykoz Vakfı Çocuk Tiyatrosu, Sinan Akbaşak

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"