Beykoz Vakfı’nda bir nefes ney konseri

  • 27.04.2019 17:26
  • Güncelleme: 12.02.2020 09:46
  • Okunma: 11565 kez
  • Yorum: 0
Baharın gelmesiyle başlayan konser sezonuna Beykoz Vakfı da hızlı bir giriş yaptı…
Beykoz Vakfı’nda bir nefes ney konseri

Beykoz Vakfı Türk Musikisi Topluluğu Şef ve Sanat Yönetmeni Hilda Lostar yönetiminde bir konser verdi. Seçkin bir davetli topluluğunun izlediği konserde solistlerde performanslarıyla ilgi çekti.

Sunumunu Elif Taş’ın yaptığı konserde koro birbirinden güzel esrelerle dinleyenlere ziyafet çekerken, konser Tanburi Zeki Mehmet Ağa’nın Zavil Peşrevi ile başladı.

Beykoz Vakfı Başkanı Adem Çalışkan’ında baştan sona takip ettiği konserde, koro ilk olarak Küçük Mehmet Ağa’nın Zavil Ağır Semaisi’ni seslendirdi.

Alkışlar eşliğinde sahneye gelen Şef Hilda Lostar ise kısa konuşmasında, ilgileri nedeniyle katılımcılara teşekkür ederken hemen ardından solist Sevim Havuz, Muallim İsmail Hakkı Bey’in Zavil makamındaki eserini seslendirdi.

Konser yine koronun, Dramalı Hasan’ın eserleri olan “Kalbin seni özler” ve “Bahar gelir bülbül öter” isimli eserlerini seslendirmesiyle devam etti. Yine koronun genç solistlerinden Yasin Koçak, Güftesi Aşkın Tuna’ya ait “Seninle tattım ben her mutluluğu, bırakıp gidersen bil ki yaşamam” isimli eseri okudu.

Genç solist dinleyenlerden yoğun alkış alırken, konserin devamında, Bahçeye bar diyemem, Üç gün olmuş şu yayladan geçeli” isimli türkülerin yanı sıra, Hüseyin İnan sözleri vecdi Bingöl, bestesi Sadettin Kaynak’a ait olan Hicranla harab oldu da sevde eli gönlüm” isimli eseri seslendirdi.

Konser sonunda konuklarca ayakta alkışlanan Beykoz Vakfı Türk Musikisi Topluluğu Şefi Hilda Lostar’a ve programın sunumunu yapan Elif Taş’a Vakıf Başkanı Adem Çalışkan tarafından çiçek verildi.

Başkan Adem Çalışkan koristlere ve konuklara ayrı ayrı teşekkür ettiğini ve Beykoz Vakfı’nda bu tür konserlerin artarak devam edeceğini kaydetti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz