Beykoz Vakfı'nda Bengü Efsen resitali başlıyor

  • 2014.10.15 00:00
  • Güncelleme: 15.10.2014 00:11
  • Okunma: 6397 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Vakfı 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla öğrencilere yönelik çalışmalar hakkında bilgi vermek amacıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Beykoz Vakfı'nda Bengü Efsen resitali başlıyor

Toplantıya Vakfın Müzik Koordinatörü Bengü Efsen ev sahipliği yaptı. Efsen vakıfta eğitmenlik yaptığını belirttiği konuşmasında öğrencileri kültür ve sanat alanlarında yapacakları etkinliklerle destekleyeceklerini söyledi.

Projelerinin başında Cumhuriyet korosu kurmak olduğunu ifade eden Efsen sözlerine şöyle devam etti; “Cumhuriyet korosu adıyla yola çıktık. Akabinde burada gençlerin eğlendiğini ve bir şeyler öğrenmekten zevk aldığını hissettim. Daha sonra ise bunu biraz daha geliştirerek içerisine Yeşilçam müziklerini ekledik. Tamamen siyaset dışı, ideoloji dışı bir proje olsun istedik ve koronun adını ‘Dostluk ve Barış Korosu’ koyduk.

Koro çalışmasının yanı sıra en büyük hedefim Beykoz’a büyük bir gençlik orkestrası bırakabilmek. Yaklaşık 8-9 yıldır Beykoz Vakfı’nda gençlere müzik adı altında bir şeyler öğretmek için çaba harcıyorum. En büyük hayalim ise Beykoz’da bir marka haline gelmiş 60-70 kişilik bir Beykoz gençlik orkestrası kurabilmek. Ölmeden önce bunu gerçekten başarmak istiyorum. 4 Kasım’da bir konserimiz var. Bu konserde de sahnede 60 kişi olmayı hedefliyoruz. Gençlerimiz benden daha heyecanlı durumdalar

Kemanınızı biz hediye ediyoruz

Keman dersi almak isteyip de imkânı olmadığı için eğitimlere katılamayan gençlerin olduğunu vurgulayan Beykoz Vakfı Keman Eğitmeni Bengü Efsen, şöyle devam etti:

Elimizden geldiği kadar eğitim almak isteyen öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Diğer yandan müziğe az da olsa yeteneği olan ve buradaki diğer gençler gibi eğitim almak isteyen insanlar da var. Onlar için büyük bir külfet oluyor. Vakfa eğitmen parasıydı, enstrüman parasıydı. Bunlar durumu olmayanlara gerçekten ağır geliyor. Biz de o insanları da kazanabilmek adına bir proje içine girdik ve eğer burada bizlerden eğitim almak istiyorlarsa kemanlarını biz hediye ediyoruz. Bu şu an için sadece keman dersleri için geçerli. Zaman ilerledikçe diğer enstrümantal eğitimlerde de bu projeyi gerçekleştirmek istiyoruz.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz