Beykoz Vakfı’na 1 milyon TL masraf yapıldı

  • 0
  • 9515
Beykoz Vakfı’na 1 milyon TL masraf yapıldı
Beykoz Vakfı’na 1 milyon TL masraf yapıldı
Beykoz Vakfı’na 1 milyon TL masraf yapıldı
Beykoz Vakfı’na 1 milyon TL masraf yapıldı
Beykoz Vakfı’na 1 milyon TL masraf yapıldı
Beykoz Vakfı’na 1 milyon TL masraf yapıldı
Beykoz Vakfı’na 1 milyon TL masraf yapıldı
Beykoz Vakfı’na 1 milyon TL masraf yapıldı

Beykoz’un kültür-sanat ve sosyal hayatının merkezlerinden Beykoz Vakfı yenilenen çehresi ile kapılarını sanatseverlere yeniden açtı.

1994 yılında kurulan, bir dönem ilçedeki çocukların, gençlerin, öğrencilerin, sanatçıların ve kültür sanat adamlarının buluşma noktası olarak hizmet veren vakıf çeşitli imkânsızlıklardan dolayı aktif hayatına veda etmişti.

1 Milyon TL’ye Yenilendi

Vakıf yönetiminden gelen talep üzerine Mart 2017’de Beykoz Belediyesi’ne devr edilen ve kapsamlı bir tadilata alınan bina, yaklaşık 1 milyon TL yatırımla yepyeni bir çehreye kavuştu.  

Beykoz Vakfı’nın açılışı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, İBB Danışmanı Adem Sefer, Beykoz Vakfı Başkanı Ali Zengin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, belediye başkan yardımcıları, başkan danışmanları, meclis üyeleri, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, eski ve yeni vakıf yönetiminin yanı sıra ilçe sakinlerinin katıldığı törenle yapıldı.

Açılışta ilk olarak tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Başkan Çelikbilek: “İlçemiz Yeni Bir Değer Daha Kazandı

Vakıfların çok önemli ve değerli mekânlar olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Belediyemiz tarafından restore edilen Şeyh Ethem Sırrı Efendi Kültür Evi, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’ Su Nazırı Sokak’taki Türk Evi’yle ilçemiz yeni bir değer daha kazandı. Beykoz Vakfı’nın bu bölgenin kültür anlamında zenginleşmesi için kütüphanesiyle, sergi alanlarıyla, etüt sınıflarıyla tiyatrosuyla müziğiyle, Beykoz halkının gönlünü fetheden bir gayret içinde olacağına inanıyorum. Biz de her zaman vakfımızın yanında olacağız. Bu mekânı hemşehrilerimizi ilgisi yaşatacaktır. Emek veren herkese teşekkür ediyor, bugüne görev yapan vakıf başkanların ve emek veren kim varsa herkesi yâd ediyorum.” dedi.

Beykoz Vakfı Başkanı Ali Zengin: “Vatanına Ve Milletine Faydalı İnsanlar Yetiştirmeyi Amaçlıyoruz”  

Vakıf Başkanı Ali Zengin: “Binamızı Beykoz Belediyesi ile imzaladığımız iş birliği protokolü çerçevesinden zeminden terasa yeniledik. Meclis üyelerimizin tamamı bu işbirliğine oy verdi. Özellikle engelli kardeşlerimizin binanın her yerine ulaşımına itina gösterdik. Çocuklarımızı bu çatı altıda ailesine, vatanına milletine faydalı, ileride hayırlı hizmetlere imza atacak insanlar olarak yetiştirmeye gayret ediyoruz. Vakıf binamızın yenilenmesinde en büyük pay Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek ve ekibine aittir. Şükranlarımı sunuyorum. Meclis üyelerimize, vakfın kuruluşundan bu yana emek veren herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Beykoz Vakfı Başkanı Ali Zengin, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e vakfın yenilenmesindeki katkıları ve desteği dolayısıyla hediye takdim etti.

Konuşmalarında ardından vakıf yönetimi ve ilçe protokolüyle birlikte açılış kurdelesi kesildi ve katlar gezildi.

Vakıf’tan sorumlu Başkan Danışmanı Hüseyin Yaman

Öte yandan yine Milli Görüş’ün önemli isimlerinden Başkan Çelikbilek’in yol arkadaşlarından olan Hüseyin Yaman’ın Beykoz Belediye Başkan Danışmanı olarak atandığı ve Beykoz Vakfından Sorumlu başkan danışmanı olduğu öğrenildi.

Hüseyin Yaman, yapılan açılışla birlikte görevine başlarken, Başkan Çelikbilek’in danışmanlarına bir kişi daha eklenmiş oldu.

Vakıf’ta Neler Yapıldı?  

Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle 138 koltuklu tiyatro ve konser salonu, sergi ve fuaye alanları, resim, tiyatro, müzik, koro ve seminer sınıfları ve etüt odaları sanatseverlere kapsamlı şekilde hizmet için A’dan Z’ye yenilendi.

Mevcut alanda mekânlar ferah şekilde yeniden tasarlandı. Engelli ilçe sakinleri için asansör ve rampalar yapıldı, tuvaletler elden geçirildi.

İlk kez asansör, yangın kulis giriş çıkışının yapıldığı, zemin taşlarının değiştirilerek daha ferah bir görünüme kavuştuğu Beykoz Vakfı’nda her alanda büyük bir titizlikle çalışıldı.

Kurumsal kimlik çalışması da yürütülerek Vakfın logosu yenilendi.

Tiyatrodan Müziğe Her Yönüyle Sanat

Resim kursu, tiyatro, müzik-ritm ve folklor kurslarının halen devam ettiği merkezde, konferans ve seminerler de düzenlenecek. İlk kurulduğu günden bu yana ilçedeki tiyatro severlerin uğrak noktası olan vakıfta tiyatro çalışmaları aktif olarak sürdürülecek.

Vakıf içerisinde bulunan kütüphane ise 7’den 70’e ilçe sakinlerinin başvuracağı kaynak bir mekân olarak kitapseverleri bekliyor. 

Haber Merkezi

Beykoz’da siyaset geriliyor… Düzgün ağır konuştu
Önceki Beykoz’da siyaset geriliyor… Düzgün ağır konuştu
Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi
Sonraki Beykoz 1908, lider Leventspor’dan 1 puan alabildi