Beykoz Vakfı el değiştirdi… Başkan Ali Zengin

  • 12.03.2017 14:54
  • Güncelleme: 12.03.2017 19:10
  • Okunma: 10137 kez
  • Yorum: 0
Beykoz vakfı yapılan 12. Olağan Kongre’de el değiştirdi. Şaban Tören başkanlığı Ali Zengin’e devretti.
Beykoz Vakfı el değiştirdi… Başkan Ali Zengin

Şaban Tören’in 17 yıldır Başkanlığını yaptığı Beykoz Vakfı’nda nöbet değişimi yaşandı. 1994 yılında kurulan, Beykoz’un tanıtımına ve sosyal yaşantısında en önemli markalarından biri olan Beykoz Vakfı’nda Şaban Tören artan kira ve diğer giderleri karşılama konusunda yaşadıkları güçlükleri öne sürerek artık aday olmayacağını belirtti.

Yaklaşık 150 kişinin katıldığı kongrede 24. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, 20 ve 22. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Bülent Tanla da oy kullanan isimler arasında yer aldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun R. Şahin Köktürk Spor Salonu’ndaki programına katılacak olması nedeniyle uzun süre kalamadığı kongrenin açılış konuşmasında Şaban Tören “17 yıldır değerli kardeşlerimle Beykoz Vakfı’nı başarılı bir şekilde yönettik. Şunu bilmenizi isterim ki Belediye Başkanımız Yücel Bey görüşümüze, sosyal demokrat olmamıza bakmaksızın her zaman bizlere destek vermiş, Vakfımıza sahip çıkmıştır. Bu gün geldiğimiz noktada Vakfın kirası astronomik rakamlara çıkmış ve ödeyemediğimiz için vakıf binasını tahliye etmemiz konusunda uyarı yazısı gelmiştir. Duyduğumuza göre Mado, Sütiş gibi markalar vakıf binasıyla ilgilenmektedir. Bu binayı kaybedersek bir daha asla yerine koyamayız. Maddi ve manevi olarak bu sıkıntıyla bizim baş etmemiz çok zor. Sorumluluk gereği durumu Belediye Başkanımıza aktardım ve bu kongrede yönetim kurulu listesini birlikte yapalım, Beykoz Vakfı’nı birlikte yönetelim dedik. Sağ olsun yine elini taşın altına koydu ve bana 20 kişilik bir liste vererek istediğim isimlerle çalışabileceğimi belirtti. Bu nezaket karşısında ben de listeyi olduğu gibi değerlendirmenin doğru olacağını düşündüm ve başkanlık görevimden de ayrılmaya karar verdim. Yönetimde olmaya ve değerli arkadaşlarıma destek vermeye devam edeceğim” şeklinde konuştu. Tören konuşmasının ardından mikrofonu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e verdi.

Başkan Çelikbilek Beykoz Vakfı’nın çalışmalarını her zaman izlediğini ifade ettiği konuşmasında, “biz hiçbir zaman görüşünü veya fikriyatını sorgulamadan her talep ettiklerinde kardeşlerimizin ihtiyaçlarına maddi-manevi destek olduk elbette olmaya da devam edeceğiz. Şaban Bey’le uzun yıllar birlikte çalıştık. Görüşlerimizi farklı da olsa duruşumuzla, nezaketimizle birbirimizi anlamaya gayret ettik. İşimizi, vazifemizi insanlara ve topluma en fazla faydalı olacak şekilde yapmaya gayret ettik. Sağ olsun uzunca bir süre vakfı başarıyla yönettiler bu gün de böyle bir durum hasıl oldu. Beykoz Vakfı’nı yine en iyi şekilde temsil edecek olan kardeşlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Beykoz Vakfı adına Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e plaket veren Şaban Tören vakıfta görev yapan yönetim kurulu üyelerine ve çalışanlara da teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Çelikbilek salondan ayrılırken Divan Kurulu saygı duruşu ve istiklal marşının ardından 11. Dönem faaliyet raporu ve 2017 yılı tahmini bütçesini oyladı. Oy birliğiyle kabul edilen raporların ardından 1. Dönem Belediye Başkanı ve Başkan Çelikbilek’in Danışmanı olan Ali Zengin Başkanlığı’ndaki yeni yönetim listesi oylandı.

Başkan Ali Zengin

Yönetim Kurulu asil

Adem çalışkan

Arzu Tamer

Gaye Zayıf

Erdal Öztürk

Muhammed Küçükkonuklar

Mustafa Çelikbilek

Nevin Çalışkan

Oğuzhan Kocatürk

Sinan Kavrak

Şaban Tören

Taner Mert

Yılmaz Özdemir

Zeki Paşalı

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz