Kültür

Beykoz Vakfı artık Beykoz'a hizmet edecek

Beykoz Vakfı artık Beykoz'a hizmet edecek
16.02.2018 10:59
| | |
5511

Beykoz’un kültür-sanat ve sosyal hayatının merkezlerinden Beykoz Vakfı yenilenen çehresi ve kültür sanat faaliyetleriyle kapılarını yeniden açıyor.

1994 yılında kurulan, bir dönem ilçedeki çocukların, gençlerin, öğrencilerin, sanatçıların ve kültür sanat adamlarının buluşma noktası olarak hizmet veren vakıf çeşitli imkânsızlıklardan dolayı aktif hayatına veda etmişti.

Vakıf yönetiminden gelen talep üzerine Beykoz Belediyesi’ne devr edilen vakıf kapsamlı bir tadilata alındı. Yaklaşık 1 milyon TL yatırımla yepyeni bir çehreye kavuşan vakıfta, tüm alanlar elden geçirildi.

138 koltuklu tiyatro ve konser salonu, sergi ve fuaye alanları, resim, tiyatro, müzik, koro ve seminer sınıfları ve etütlerle sanatseverlere hizmet için A’dan Z’ye yenilendi. Mevcut mekânlar ferah şekilde yeniden tasarlandı. Engelli ilçe sakinleri için asansör ve düzenlemeler yapıldı.

Tiyatrodan Müziğe Her Yönüyle Sanat

Resim kursu, tiyatro, müzik-ritm ve folklor kurslarının halen devam ettiği merkezde, konferans ve seminerler de düzenlenecek. İlk kurulduğu günden bu yana ilçedeki tiyatro severlerin uğrak noktası olan vakıfta tiyatro çalışmaları aktif olarak sürdürülecek.

Vakıf içerisinde bulunan kütüphane ise 7’den 70’e ilçe sakinlerinin başvuracağı kaynak bir mekân olarak tasarlandı.

Kokteyl ve canlı müzik eşliğinde yapılacak açılışa değerli basın mensuplarını bekleriz.

Tarih: 17 Şubat 2018 Cumartesi

Yer: Beykoz Vakfı- Merkez Mah. Ahmet Mithat Cad. No: 18 Beykoz

Saat: 14.00 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Vakfı, Tadilat, Açılış

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"