Son Dakika

Beykoz Üniversitesinden millilere burs desteği

  • 0
  • 7721
Beykoz Üniversitesinden millilere burs desteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tanıtım toplantısını gerçekleştirdiği Milli Sporcu Bursu Desteği'ne Beykoz Üniversitesi de destek verdi.

Uluslararası Başarı Sağlamış Milli Sporculara yüzde 100 burs verilmesi yolunu açan proje kapsamında Türkiye genelinde Gençlik ve Spor Bakanlığı 52 vakıf üniversitesiyle mutabakat zaptı imzaladı.

Proje ile 17 ilden ve 18 branştan 76 sporcu istediği bölümlere yerleşirken, mutabakat zaptı imzalayan yükseköğretim kurumları arasında Beykoz Üniversitesi de yer aldı.

Türkiye'nin, kendi dönemlerinde diğer alanlarla birlikte spor altyapısında da çağ atladığını anlatan Erdoğan, şu bilgileri paylaştı:

"Ülkemizdeki toplam spor tesisi sayısını 1575'ten 3 bin 903'e yükselttik. Sentetik futbol, basketbol ve voleybol sahalarını mahallelere kadar yaydık. Atletizm pistlerimizin sayısını 12'den 56'ya, yarım ve tam olimpik yüzme havuzlarımızın sayısını 46'dan, 100 tanesi portatif olmak üzere 274'e, spor salonlarımızın sayısını 372'den 904'e çıkardık. Artık büyük çoğunluğu ömrünü tamamlamış olan stadyumları yıkıp yerlerine uluslararası standartlarda yüksek kapasiteli yeni tesisler inşa ettik. Türkiye genelinde yaptığımız stadyumlardan 32'sini tamamladık, 12 stadyumun yapımı devam ediyor. 4 stadyumumuzun da proje ve ihale süreci sürüyor."

Haber Merkezi

80, 90 ve 2000’li yıllarda Çubuklu'da futbol-2
Önceki 80, 90 ve 2000’li yıllarda Çubuklu'da futbol-2
Beykoz Tokatköy projesinde ihale bedeli belli oldu
Sonraki Beykoz Tokatköy projesinde ihale bedeli belli oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz