Eğitim

Beykoz Üniversitesi yeni bölümlerle merhaba diyor

Beykoz Üniversitesi yeni bölümlerle merhaba diyor
03.08.2018 18:33
| | |
5925

Beykoz Üniversitesi bu yıl işletme mühendisliği, gastronomi, mimarlık, bilgisayar mühendisliği ve psikoloji gibi bölümleriyle öğrencilere merhaba diyecek.

Beykoz Üniversitesi 2018- 2019 eğitim-öğretim dönemine İngilizce isletme mühendisliği, gastronomi, mimarlık, İngilizce bilgisayar mühendisliği ve psikoloji gibi yeni bölümleriyle 'Merhaba' diyecek. Günümüzün yanı sıra geleceğin de en önemli meslekleri arasında sayılan bu alanlarda eğitim verecek olan Beykoz Üniversitesi, akademik kadrosunu da güçlendirdi. Yeni bölümlerden herhangi birinde okuyan öğrencilerin yan dal ve çift ana dal okuma imkânı da olacak.

Nitelikli şefler yetişecek

Son yıllarda artan sağlıklı yasam ve beslenme kültürü ile birlikte daha da önem kazanan gastronomi ve mutfak sanatları bölümünü açan üniversitede mutfak sanatları ve yiyecek hizmetlerinde profesyonel kariyer edinmek isteyenlere 4 yıllık lisans eğitimi verilecek. Böylece sektöre nitelikli şefler yetiştirilecek. Bu bölümü seçecek olan öğrenciler, derslere konuk olarak gelecek ünlü şefler ve gastronomi uzmanlarından da önemli detaylar öğrenebilecek. Eğitimleri boyunca öğrenciler Türk ve dünya mutfağının inceliklerini öğrenecekler. Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Güz, öğrencilerin mezun olduktan sonra konaklama, yiyecek ve içecek, seyahat ile ulaştırmanın olduğu her yerde çalışabileceklerinin bilgisini verdi.

Yandal ve çift anadal fırsatı

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Kuru "Mühendislik programlarında 1'inci sınıftaki dersler aynı, diğer sınıflarda ortak dersler var, seçmeli ders yapısı aynı, bitirme projesi, stajlar ve işyerinde çalışarak eğitim görmek aynı yapıda. Böylece örgencilerimizin hem kendi alanlarında seçmeli dersleri alarak veya yandal yaparak istedikleri doğrultuda kendilerini geliştirmelerine hem de çift anadal yaparak ya da bölüm değiştirerek diledikleri dalda eğitim almalarına olanak hazırladık" dedi.

Etik ilkelere bağlı psikologlar

Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Pınar Tınaz, "Öğrencilerimizin mesleki deneyim kazanmalarına büyük önem veriyoruz. Hedefimiz mesleki etik ilkelere bağlı, toplumsal duyarlılığı yüksek, bireysel ve toplumsal sorunları nesnel bir bakış açısı ile değerlendirerek bu sorunlara çözüm önerileri sunabilecek psikologlar yetiştirmek" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Üniversitesi, Yandal, Çift Anadal, Mühendislik, Gastronomi, Mimarlık, Psikoloji

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"