Beykoz Üniversitesi yeni bölümlerle büyüyor

  • Güncelleme: 11.06.2018 15:35
  • Okunma: 4717 kez
  • Yorum: 0
Dost Beykoz Başyazarı Muharrem Ergül'ün de mütevelli heyetinde yer aldığı Beykoz Üniversitesi, açtığı yeni bölümlerle, mevcut bölüm sayısını 46’ya yükseltti.
Beykoz Üniversitesi yeni bölümlerle büyüyor

Yeni bölümlerle birlikte 4 fakülte, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulunun bulunduğu üniversiteye çok sayıda öğretim üyesi de alınarak akademik kadro da güçlendiriliyor. Yüksek Öğretim Kurumu’nun verdiği kontenjanlarla birlikte 2018-2019 eğitim-öğretim yılında yeni bölümlere ilk öğrenciler de alınacak. Bölümlerin tasarımında iş dünyasının ihtiyaçlarından faydalandıklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman, “Akademik kadromuz da sektörle iç içe bir şekilde ders içeriklerini oluşturacak” dedi

Eğitim-öğretimde atılımlarına devam eden Beykoz Üniversitesi’nde yeni bölümler açıldı.

Bu doğrultuda toplamda 46 bölümün yer alacağı 4 fakülte, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulunun bulunduğu üniversiteye çok sayıda yeni öğretim üyesi de alınarak akademik kadro da güçlendiriliyor.

Üniversitede Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde İngilizce dilde İşletme Mühendisliği ile Bilgisayar Mühendisliği ve Mimarlık bölümleri; Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Psikoloji, İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümleri; Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Grafik Tasarım ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümleri; Meslek Yüksekokulu’nda ise Aşçılık, Çocuk Gelişimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Mimari Restorasyon bölümleri açılıyor. Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK), Beykoz Üniversitesi’nde açılması için onay verdiği bu bölümlere 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ilk öğrenciler alınarak ders başı yapılacak.

Ayrıca; 2017-2018 akademik yılında tüm lisans öğrencilerine yüzde 100 ve önlisans yüzde 50 burs veren üniversite; 2018-2019 eğitim-öğretim yılında yüzde 75 burs imkanının yanı sıra ilk 5 tercihe yüzde 25 Tercih Bursu seçeneklerini de aday öğrencilere sunuyor.

“Sektörle iç içe ders içerikleri oluşturulacak”

Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, yeni bölümlerin açılmasıyla yeni öğretim üyelerinin Beykoz Üniversitesi ailesine katılacağını ve böylece toplam öğretim üyesi sayısının 149 olacağını açıkladı. Üniversitede uygulamalı eğitime önem vereceklerini belirten Durman, “Ünlü eğitim bilimcisi John Dewey’in ‘Eğitim hayata hazırlık değil; hayatın kendisidir’ sözünü motto olarak belirledik. Öğrencilerimizin sadece bilmek için değil, uygulamak için öğrenmeleri gerektiğine inanıyoruz” dedi. Bölümlerin tasarımında iş dünyasının ihtiyaçlarından faydalandıklarının da altını çizen Durman, “Akademik kadromuz da sektör ile iç içe bir şekilde ders içeriklerini oluşturacak” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Üniversitesi, Bölüm