Beykoz Üniversitesi Türkiye 2.’si oldu

  • Güncelleme: 26.07.2019 20:51
  • Okunma: 9483 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Üniversitesi Lojistik Meslek Yüksekokulu 2018 Dikey Geçiş Sınavı’nda lisans bölümlerine yerleşen öğrenci oranında 80 vakıf üniversitesi arasında 2. oldu.
Beykoz Üniversitesi Türkiye 2.’si oldu

Meslek Yüksekokulu da bu yıl ilk mezunları ile aynı sıralamada 16.’ıncı olmayı başararak eğitim kalitesini kanıtladı.

Güçlü akademik kadrosu, uygulamalı ve kişiye özel eğitim programları ile kurulduğu günden bugüne kısa sürede fark yaratmayı başaran Beykoz Üniversitesi her alanda başarılarına başarı eklemeye devam ediyor. Öğrencilerini teorik eğitimin yanı sıra yetkinlik ve sosyal alanda da destekleyen Beykoz Üniversitesi, 'Hayat boyu öğrenmeyi' aşılıyor. Beykoz Üniversitesi Lojistik Meslek Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu'nda eğitim alan öğrenciler, Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) önemli dereceler elde ederek lisans eğitimine devam ediyor.

% 50 başarı

Beykoz Üniversitesi Lojistik Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2019 Raporu'nda açıklanan 2018 DGS ile Lisans Programlarına Yerleşen Aday Oranı'na göre % 50 gibi önemli bir oran elde ederek 80 vakıf yükseköğretim kurumu arasında Türkiye 2.'si oldu. Beykoz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu da geçtiğimiz yıl verdiği ilk mezunları ile % 37 yerleşen oranını yakalayarak aynı sıralamada 16. olmayı başardı.

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nun önlisans bölümlerinden mezun olan ve 2018 DGS'ye giren 493 öğrencisinin 247'si lisans programlarına yerleşirken, Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan 63 öğrenciden 23'ü de lisans programlarına girmeye hak kazandı. 

   

Gururluyuz

Öğrencilerinin başarılarından dolayı gurur duyduklarını belirten Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Lisans programlarına yerleşen öğrencilerimizi kutluyor, bu başarıda emeği geçen akademik kadromuza teşekkür ediyorum. Bu sonuç, Beykoz Üniversitesi’nin eğitim kalitesinin, bilimsel ve mesleki açıdan donanımlı, yetkin öğrenciler yetiştirdiğinin en büyük göstergesidir” dedi.

Haber Merkezi     

Anahtar Kelimeler: Beykoz Üniversitesi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz