Beykoz Üniversitesi Sanat Fakültesi'ne yeni dekan

  • Güncelleme: 12.01.2021 18:59
  • Okunma: 4033 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’ne Prof. Dr. Bengisu Bayrak Shahmiri atandı.
Beykoz Üniversitesi Sanat Fakültesi'ne yeni dekan

İletişim, tasarım ve sanat alanlarını teknolojiyle birleştiren ve çağdaş bir eğitim anlayışıyla öğrenimin devam ettiği fakülte, dinamik yapısını Bayrak Shahmiri’nin yönetimiyle devam ettirecek.

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin yeni dekanı Prof. Dr. Bengisu Bayrak Shahmiri oldu.

2017–2018 eğitim-öğretim yılında akademik yaşama başlayan Sanat ve Tasarım Fakültesi, dinamik yapısını Bayrak Shahmiri’nin yönetimi ile devam ettirecek. İletişim, tasarım ve sanat alanlarını teknolojiyle birleştiren, kuram ve uygulamanın iç içe geçtiği, çağdaş bir eğitim anlayışıyla sekiz bölümde öğrenimin devam ettiği fakültede yaşadığımız çağın gereksinimlerine cevap verecek yeterliklerin öğrencilere kazandırılması öncelikli amaç olacak.

Fakültenin yeni dekanı Prof. Dr. Bengisu Bayrak Shahmiri, bugüne kadar birçok sergi açan çağdaş Türk sanatçılarından biri…

Sanat hayatının yanı sıra akademik kariyerini de başarıyla sürdüren BayrakShahmiri, 1978 yılındaAlmanya’da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan Bayrak Shahmiri, 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema ve Televizyon Programı’nda yüksek lisansını tamamladı.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalından sanatta yeterlik (2008) ve University of Wales’den işletme alanında yüksek lisans (2011) derecelerini alan Bayrak Shahmiri çağdaş sanat üzerine yaptığı yayınların yanı sıra tipografi ve grafik tasarım alanında pek çok yayını Türkçe’ye kazandırdı.

Sanatçı olarak hakikat ve temsil kavramlarıyla uğraşan Prof. Dr. Bengisu Bayrak Shahmiri’nin Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong, Fransa, İtalya ve Almanya’da özel koleksiyonlarda yapıtları bulunuyor.

Çeşitli teknik ve araçları sanatsal üretiminde kullanan Bayrak Shahmiri şimdi de Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencilerine deneyimlerini aktaracak. Fakülte bünyesinde yer alan Çizgi Film ve Animasyon, Dijital Oyun Tasarımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Grafik Tasarım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İletişim ve Tasarımı, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümleri öğrencilerine alanlarıyla ilgili hem akademik bilgi hem de uygulama becerisi kazandırılırken liderlik yapacak olan Bayrak Shahmiri, yeni çağdaş sanatçı ve tasarımcıların eğitimleri için çabalarını sürdürecek.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz