Eğitim

Beykoz Üniversitesi’nin planına bakanlık onayı

Beykoz Üniversitesi’nin planına bakanlık onayı
25.05.2017 15:03
| | |
8919

Beykoz Üniversitesi’nin, Mahmutşevketpaşa’da kuracağı kampusun imar planları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca onaylandı.

Lojistik Meslek Yüksek Okulu statüsünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla Üniversitesi düzeyine yükselten Beykoz Üniversitesi’nin, Mahmutşevketpaşa’da kuracağı kampusun imar planları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca onaylandı.

Beykoz Üniversitesi, yerleşke olarak Beykoz Mahmutşevketpaşa Mahallesi’ni seçti. Kuzey Marmara Otoyolu’nun yaklaşık 3,5 kilometre güneyinde yer alacak olan yerleşkeye ait imar planları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

“Bakanlık Makamının oluru ile” planları onaylanan üniversitenin binaları 80 bin metrekarelik bir arazi üzerine kurulacak. Onaylanan planlara göre arazinin yüzde 20’si üniversite binalarının inşaatı için kullanılacak.

Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı tarafından kurulan Beykoz Üniversitesi’nin mütevelli heyet başkanı Ruhi Engin Özmen. Başkan vekilliğini Prof. Dr. Muzaffer Sarıyar’ın yaptığı mütevelli heyetinde Prof. Dr. Mehmet Durman, Dr. Şafak Başa, Nevzat Bekaroğlu, Aka Gündüz Özdemir, Bülent Hasan Tanla, Muharrem Ergül ve Koray Kurt bulunuyor.

Haber Merkezi 

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Üniversitesi, İmar Planı, Onay, Kampus, İnşaat, Bakanlık

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"