Beykoz Üniversitesi'nden ek yerleştirmede dev fırsat

  • Güncelleme: 17.09.2018 15:22
  • Okunma: 5345 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Üniversitesi, ek yerleştirmelerin devam ettiği 14-20 Eylül 2018 tarihlerinde ek burs imkanı tanıyor.
Beykoz Üniversitesi'nden ek yerleştirmede dev fırsat

Ek yerleştirmeden merkezi yerleştirmede tercih hakkını kullanmamış ya da tercih yapsa da herhangi bir programa yerleşememiş öğrenciler faydalanabileceklerini dile getiren Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, ek yerleştirme öğrencilere yükseköğretime katılım için ikinci bir şans sunduğunu duyurdu.

Prof. Durman, "Üniversitelerdeki lisans ve ön lisans programlarında ek yerleşme için 280 bin kontenjan var, adaylar bunu değerlendirmeliler" dedi.

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2018-2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri 14-20 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak.

Ek yerleştirme kontenjanlarını 2018-YKS merkezi yerleştirme sonunda boş kalan kontenjanlar ile 2018-YKS merkezi yerleştirme ile kayıt hakkı kazanan ancak kayıt yaptırmayan adaylar nedeniyle boşalan kontenjanlar oluşturuyor.

Bu yıl ek yerleştirmede lisans programlarında 141 bin 41, ön lisans programlarında ise 139 bin 068 kontenjan bulunuyor.

Ek yerleştirmede üniversitelerde önemli sayıda kontenjan olmasının öğrenciler için fırsat olduğunu söyleyen Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, "Öğrencilerin lisans ve ön lisansta yerleşebilecekleri farklı programlarda 280 bin kontenjan daha var. Dolayısıyla öğrencilerin bir yıllarını kaybetmelerine hiç gerek yok. Ek yerleştirmede yapacakları doğru bir tercih ile yükseköğretimde istedikleri bir programa yerleşebilirler" dedi.

Beykoz Üniversitesi'nde yüzde 55'e varan burs imkanı

Ek yerleştirmede Beykoz Üniversitesi'ni tercih eden adaylara indirimli kontenjanlarda önemli burs olanakları sağlanacağını da belirtildi.

 Mehmet Durman, sözlerine şöyle devam etti:

 "Üniversitemizde ek yerleştirme için burslu, yüzde 75 indirimli ve yüzde 50 indirimli kontenjanlarımız ve ek yerleştirmeye özel %55'e varan burs olanaklarımız mevcut. Öğrencilerimiz ayrıca Kavacık Rektörlük Yerleşkemize gelerek tercih uzmanlarımızdan burslar ve tercih listeleri hakkında danışmanlık da alabilirler"  ifadelerini kullandı.

Hafta sonu da bilgi verilecek

20 Eylül 2018 tarihine kadar 'Ek Tercih Günleri' düzenleniyor. Bu süreçte en doğru kararın alınması için adaylar ve aileleri, Cumartesi ve Pazar günleri de dahil haftanın her günü saat 09.00-17:00 saatleri arasında Beykoz Üniversitesi'nin Kavacık Yerleşkesi'ni ziyaret edebileceklerini önemle altını çizdi.

Adaylar ayrıca dilerlerse Beykoz Üniversitesi'nin Kavacık ve Çubuklu'da bulunan diğer yerleşkelerini de ziyaret edip görebileceklerini duyurdu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz