Beykoz Üniversitesi ile Macmillan Education iş birliği

  • 1
  • 7921
Beykoz Üniversitesi ile Macmillan Education iş birliği
Beykoz Üniversitesi ile Macmillan Education iş birliği
Beykoz Üniversitesi ile Macmillan Education iş birliği

Beykoz Üniversitesi, akademik yıla bir dizi yenilikle başladı. Yeniliklerin ilk adımı Macmillan Education ile yapılan iş birliği oldu.

Dil eğitim kurumlarından Macmillan Education ile iş birliği yapan ve ‘interaktif eğitim dönemini’ başlatan Beykoz Üniversitesi yakın zamanda hayata geçireceği yüksek lisans programlarıyla geleceğin profesyonellerini yetiştirecek, “Beykoz Gelişim” ile de çalışanların ve toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik programlar sunacak.

Beykoz Üniversitesi, akademik yıla bir dizi yenilikle başladı. Yeniliklerin ilk adımı Macmillan Education ile yapılan iş birliği oldu. İş birliği ile yabancı dil öğreniminde interaktif eğitim dönemine geçen Beykoz Üniversitesi, bu yıl hayata geçireceği yüksek lisans ve yönetici geliştirme sertifika programıyla da yeniliklerini sürdürecek.

 


Uzaktan eğitim destekli İngilizce öğretimi

Beykoz Üniversitesi, 130 ülkede hizmet veren İskoçya kökenli İngiliz eğitim kurumu Macmillan Education ile birlikte oluşturduğu program çerçevesinde Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerinin interaktif olarak İngilizce öğrenmelerini amaçlıyor. Öğrencilerini en az bir yabancı dile hakim bir şekilde mezun etme hedefinde olduklarını belirten Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Macmillan ile yaptığımız işbirliği ile öğrencilerimiz interaktif bir şekilde İngilizce öğrenecek ve ‘Maccampus’ ile tanışacak. Maccampus, dil öğrenimini dersliğin ötesine taşıyacak ve öğrencilerimize evden, işten, dışarıda dilediği her yerden İngilizce ‘öğrenme’ olanağı sağlayacak” dedi.

Beykoz Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu öğrencileri, Macmillan Education ile eğitim yılının başladığı eylül ayından eğitim yılı sonu olan mayıs ayına kadar yoğun bir eğitim programına dahil olacak. Eğitimlerin online olarak da izlenip dahil olunabildiği bir sistem olan Macmillan Education’da okutmanlar, hazırlık öğrencilerine günlük, haftalık, aylık online ödevler hazırlayıp yollayacak ve öğrenciler kendilerine atanan ödevleri yapıp tekrarlamaları gereken bilgilerin üzerinden geçebilecek. Öğrenciler aynı zamanda ders aldıkları okutmanları ile Maccampus üzerinden birebir iletişime de geçip interaktif bir öğrenmenin içinde olabilecek.

Yüksek Lisans Programları hayata geçiyor

Beykoz Üniversitesi Lisansüstü Programlar Enstitüsü de 2017 yılında üç tezsiz yüksek lisans programını hayata geçirmeyi planlıyor. Yükseköğretim Kurulu’na onayları için sunulan bu programlardan ikisi, bugünün iş dünyasına yönelik çözüm üretebilen, bilgi ve beceri açısından farklılık yaratan, analitik düşünebilen ve yeniliklere kolaylıkla adapte olabilen profesyoneller yetiştirmeyi hedefleyen Uluslararası Ticaret ve Lojistik Tezsiz Yüksek Lisans Programı ile İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı olacak.Enstitünün sunacağı bir diğer program ise Dijital Sanat Tasarımı ve Yönetimi Yüksek Lisans Programı olacak. Bu program ile de göstergebilim kuramını kavramış, görsel ve/ya işitsel sanatların üretimini dijital teknolojileri kullanarak yetkin biçimde gerçekleştirebilen nitelikli ve çok yönlü insan gücü gereksiniminin karşılanması hedefleniyor.

‘Beykoz Gelişim’ ile iş dünyasına uyum

Öğrencilerinin Endüstri 4.0 çerçevesinde iş dünyasının ihtiyaç duyduğu bütün temel yetkinliklere sahip olmasını hedefleyen Beykoz Üniversitesi’nin bu yıl imza atacağı yeniliklerden biri de Beykoz Üniversitesi Yaşamboyu Öğrenim Merkezi, kısa adıyla ‘Beykoz Gelişim’ olacak. Beykoz Gelişim çalışanların ve toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik programlar hazırlayacak, kişisel uzmanlık, yetenek ve yetkinliklerini arttırmak isteyenlere yönelik sertifika programları, seminer ve konferanslar düzenleyecek. Beykoz Üniversitesi’nin temel eğitim yaklaşımının en önemli yapı taşlarından biri olan ve öğrencilerin yetkinliklerini geliştirme amacıyla gerçekleştirilecek Yetkinlik Dersleri ve Yetkinlik Geliştirme Programları da Beykoz Gelişim çatısı altında yürütülecek.

Beykoz Gelişim’in ilk programı 120 saatlik Yönetici Geliştirme Sertifika Programının 2017 Ekim ayında başlaması hedefleniyor. Beykoz Gelişim gelecek aylarda, insan kaynakları, satış, iletişim, hukuk, finans ve yazılım alanlarında da fark yaratan sertifika programları düzenlenecek.

Haber Merkezi

BEYMEZ toplantısına Erdoğan molası
Önceki BEYMEZ toplantısına Erdoğan molası
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (1 Yorum)

Ayşe Nur (5 yıl önce)

Uzaktan egitim ile dil öğrenmek istiyorum,belli bir disiplin ve sınav sistemi kurslardan daha faydalı olur kanaatindeyim.2020-2021 dönemi icin nasıl kayit yapilabilir,egitim alınabilir,şartlar neler bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum Yaz