Beykoz Üniversitesi cam sanatına el attı

  • Güncelleme: 08.02.2018 18:56
  • Okunma: 6367 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da cam sanatını yaşatmayı ve yeni nesillere tanıtmayı hedefleyen Beykoz Üniversitesi, Cam Ocağı Vakfı ile önemli bir iş birliğine imza attı.
Beykoz Üniversitesi cam sanatına el attı

Beykoz’un simgelerinden biri olan cam işleme sanatının, ülkemizde kabul gören temel sanat dallarından biri olarak tanınmasını sağlamak amacıyla yola çıkan üniversite ve vakıf, gerçekleştirdikleri toplantının ardından iş birliğinin kısa ve orta vadeli planlarını belirledi, bu planları hayata geçirecek ekiplerini oluşturdu. 

İş birliği ile kısa vadede cam sanatı Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi müfredatında yer alacak, Beykoz Gelişim bünyesinde öğrencilere ve topluma açık sertifika programları düzenlenecek ve Beykoz Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (Beykoz TÖMER) bünyesinde Türkçe öğrenen uluslararası öğrencilere yaz okulu bünyesinde atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Uzun vadede ise cam sanatı Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde 4 yıllık bir lisans programı, Meslek Yüksekokulu’nda 2 yıllık bir ön lisans programı, Lisansüstü Programlar Enstitüsü bünyesinde tezsiz bir yüksek lisans programı oluşturulması hedefleniyor. 

Haber Merkezi