Beykoz Üniversitesi 2020-2021 mezunlarını uğurladı

  • 03.09.2021 11:37
  • Güncelleme: 03.09.2021 11:40
  • Okunma: 8157 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Üniversitesi, Sahil etkinlik alanında yapılan törenle 2 dönem mezunlarını aynı anda uğurladı.
Beykoz Üniversitesi 2020-2021 mezunlarını uğurladı

2020- 2021 mezunlarına pandemiden dolayı geçen yıl tören yapılamadığı için 2019-2020 mezunlarıyla birlikte mezuniyet töreni gerçekleştiren Beykoz Üniversitesi'nde çifte sevinç yaşandı.

Törene, Beykoz Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen, Dost Beykoz Yazarı ve Mütevelli Heyeti Üyesi Muharrem Ergül'ün yanı sıra üniversite öğrencileri katıldı.

Mezuniyet törenini A Spor spikeri Cüneyt Şen sundu.

Yaklaşık bir saat süren tören eğlenceli ve duygusal anlara neden oldu.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Rektör Prof. Durman ile Beykoz Belediye Başkanı Aydın öğrencilere hitap etti.

Törenin son kısmında öğrencilere diploma verilip müzik eşliğinde kutlama yapıldı.

Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, mezun öğrencilerine hayatlarında başarılar dileyerek, şu ifadeleri kullandı:

"Sizlerin de söyleyeceği birkaç söz olsun hayatınızda. Yolunuz açık geleceğiniz aydınlık olsun. Daima başarılı olmanızı temenni ediyorum."

Durman, daha sonra Athena’nın "Ben Böyleyim" şarkısını dinlettirdi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da yaptığı konuşmada Beykoz Üniversitesi’nin isminin "Beykoz" olmasından duyduğu memnuniyeti vurguladı. Aydın, mezun olan öğrencileri tebrik etti ve yeni dönemlerinde başarılar diledi.

Mütevelli Heyeti Başkanı Engin Ruhi Özmen de Durman'ın konuşmasındaki ifadelere katıldığını, mezun öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar dilediğini ifade etti.

Programları birincilikle bitiren 2020-2021 dönemi öğrencileri Sahure Macit Kaldı ve Emirhan Yolcu konuşmalarını gerçekleştirdi. Programlarını birincilikle bitiren öğrencilere plaket ve hediye takdim edildi.

Beykoz Üniversitesi, Çizgi Film Animasyon, Grafik Tasarım, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Dijital Oyun Tasarımı, İletişim ve Tasarımı, Radyo, Televizyon ve Sinema, İşletme, Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret Finansmanı, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mimarlık, Yazılım Mühendisliği ve Havacılık Yönetimi lisans programlarındaki öğrencilerini mezun etti.

Ön lisans’ta ise öğrenciler Ameliyathane Hizmetleri, Ağız ve Diş Sağlığı, Aşçılık, Bilgisayar Programcılığı, Bilişim Güvenliği Teknolojisi, Diyaliz, Fizyoterapi, İç Mekan Tasarımı, İlk ve Acil Yardım, İş Sağlığı ve Güvenliği, Odyometri, Optisyenlik, Tıbbı Görüntüleme Teknikleri, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Dış Ticaret, Lojistik, Raylı Sistemler İşletmeciliği, Sivil havacılık Kabin Hizmetleri, Sivil Ulaştırma İşletmeciliği ve E- Ticaret Pazarlama programlarından mezun oldu.

Geçen yıl ve bu yıl ki mezunlarını birlikte uğurlayan Beykoz Üniversitesi'nin yine bazı öğrencileri çalışma programları nedeniyle bazı öğrencilerin törene katılamadığı bildirildi.

Pandemi kurallarına son derece titizlikle davranılan törende sosyal mesafe maske kurallarına uyuldu. Törenin girişinde uygulanan HES kodu uygulaması ile törenin sağlıklı bir ortamda gerçekleşmesini sağladı.

Beykoz Üniversitesi mezuniyet töreni günün son ışıklarında başlayarak akşamın ilk karanlığında sona erdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz