Beykoz’un yüzde yüz burslu uluslararası aşçısı

  • 0
  • 8423
Beykoz’un yüzde yüz burslu uluslararası aşçısı
Beykoz’un yüzde yüz burslu uluslararası aşçısı

Turizmcilik lisesini okuduktan sonra baba mesleği olan aşçılığa yönelen Beykozlu Üniversite öğrencisi Berk Vural Ürün, Gastronomi Festivali’nde Dünya 3.sü oldu.

Dost Beykoz’a açıklamalarda bulunan genç aşçı, 15 ve 19. İstanbul Uluslararası Gastronomi Festivali’nde Dünya 3.sü olarak bronz madalya kazandığını geçen yılda yine aynı dalda üçüncülük elde ettiğini kaydetti.

Tuzda balık pişirdi…

2-5 Şubat 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Alanında düzenlenen festivalde uluslararası alanda birçok aşçı ve şef hünerlerini sergiledi. Kavram Üniversitesi Gastronomi 1. sınıf öğrencisi olan Berk Vural Ürün, yarışmada tuzda balık pişirerek sunum ve lezzetiyle birçok aşçıyı geride bıraktı.

Başarısının ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i de ziyaret ettiğini kaydeden Vural Ürün, Başkan Çelikbilek’in yanına madalyalarıyla birlikte gittiğini söyledi.

“Ülkemizi yurt dışındaki yarışma ve turnuvalarda en iyi şekilde temsil etmeyi, zengin yemek kültürümüzü tanıtmayı ve bayrağı en yukarı çıkarmayı düşünüyorum. Hedefim eğitimimi tamamlayarak başarılı bir şef olmak, bunun için daha çok çalışacağım ve sektörü yakından takip edeceğim” şeklinde konuşan Berk Vural Ürün’ü başarısı nedeniyle tebrik eden Beykoz belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykozlu gençlerin başarılarıyla gurur duyduklarını ve ilçede ki gençleri spordan kültüre her alanda desteklediklerini ifade etti.

Haber Merkezi

Beykoz’da taşeron işçiler kapı kapı geziyor…
Önceki Beykoz’da taşeron işçiler kapı kapı geziyor…
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz