Güncel

Beykoz'un yürüyüş yolu sınırları aştı

Beykoz'un yürüyüş yolu sınırları aştı
09.10.2016 18:47
| | |
11949

Foto galeri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'nın yapımını üstlendiği proje tamamlandı.

Boğazın üzerine kazıklar üzerine yapılan 10 metrelik sahil bandında balık tutma alanları, bisiklet ve yürüyüş yolu bulunuyor. 

Projenin ikinci ve üçüncü etabında yürüyüş yolu Paşabahçe'ye kadar uzatılırken, yüzen bir marinalarda inşa edilecek.

Yapımına 2015 yılında başlanan Çubuklu-Kanlıca sahil yolu projesi tamamlanarak halkın kullanımına açıldı. Boğaza kazıklar üzerine yapılan bin 300 metre uzunluğundaki yol 10 metre genişliğinde. 

Üzerinde balık tutma alanları bulunuyor. Böylece balık tutanlarla yürüyüş yapanların birbirlerini rahatsız etmeleri engellenecek. 

Ayrıca kazıklar üzerine inşaa edilen platformda bisiklet ve yürüyüş yolu bulunuyor.

Projenin ikinci etabında kazıklı yaya yolu Paşabahçe'ye kadar uzatılarak uzunluğu 3 kilometrenin üzerine çıkarılacak. 

Proje kapsamında yüzer marinalar da inşaa edileceği öğrenildi. 

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Burada, Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını bitirdikten sonra çok daha farklı konseptleri orada görmek mümkün olacak. Güzellik kavramı biraz izafi bir kavram... Vatandaşın birisi der ki, 'Ben Çayır'da yaşadım Çayır hoşuma gidiyor' der; birisi der ki, 'Böyle daha iyi' der. Oradaki doku korunacak. Aynı zamanda orada bir fidanlık var; o bölgeyi de Çayır'a katacağız. Küçüksu Kasrı tamamen bir Mesire Alanı olarak düzenlenmiş oluyor. Orada yolun üstte kalan tarafı haricinde; altta kalan yerin tamamında, güzel bir mekân ortaya çıkacak. Beykoz'da da inşallah aynı şeyi düşünüyoruz. Beykoz Çayırı yapıldı ama bizim oradaki Pazaryerindeki kısım kötü bir alan olarak kaldı. Eğer orada da Boğaziçi İmar'dan geçirebilirsek, yeraltında otopark olan çok orijinal bir Kapalı Pazar düşünüyoruz. O Çayır ile bütünleşen bir şey olsun istiyoruz"

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Yürüyüş Yolu, İBB, Kanlıca, Çubuklu

reklam
2 Yorum
Ahmet11.10.2016 19:14:32

Vatanımıza ve Milletimize Hayırlı Olsun Birde şişe ve cam Fabrikası sahilden ve köybaşına çıkan anayol aydınlatma direkleri yapılsa yollarımız akşamları karanlık oluyor yollar daha evvel şişe fabrikası aydınlatılıyordu şimdi şişe cam enerjiyi kesince yollarımız karanlıkta kalmıştır sizinde aracılığınızla yetkililere duyurabilirsek ne mutlu bize Saygılarımla

cecey10.10.2016 16:49:28

İyi hoş ta sn.başkan stadımız ve kulüp binamız ne olacak? Beykoz'a bir iyilik bir güzellik yapacaksan gel birde bu yönüyle spor yönüyle bak. Boğazın incisine bir gerdanlık olmuş olsun. Biliyoruz ki istersen bu iş olur.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"