Beykoz’un yıldızlarıyla yıldızlaşan kulübü

  • 0
  • 3211
Beykoz’un yıldızlarıyla yıldızlaşan kulübü
Beykoz’un yıldızlarıyla yıldızlaşan kulübü
Beykoz’un yıldızlarıyla yıldızlaşan kulübü

Beykoz’un altyapı çalışmalarında ilgi çeken kulüpleri arasında yer alan Kavacıkspor, yıllardır emek verdiği futbol akademisinden çıkan yetenekli futbolcular nedeniyle ayrı bir sevinç yaşıyor.

Kavacıkspor, Futbol Direktörü Murat Yılmaz'ın yönetiminde yetişen futbolcuların profesyonel Lig akademi takımlarına transfer haberleri ile son süreçte sık sık haberlere konu oluyor.

Birkaç gün önce yine Kavacıkspor Futbol Okulundan yetişen Yeşil-Beyazlı takımda forma giyen Mustafa Karaman sezon başında transfer olduğu Altınordu FK Kulübü ile sergilediği başarının ardından profesyonel mukavele imzalamıştı.

Bu haberin ardından, yine İzmir temsilcisine başarılı bir futbolcunun transfer olduğu açıklandı.

Yeşil Beyazlı ekibin 2007 doğumlu yetenekli ismi Yunus Daş'ın Altınordu FK Takımına transfer haberi resmen duyurulurken, kendisini yetiştiren antrenörleri de yeni bir gurur yaşadı.

Kavacıkspor'un Futbol Direktörü Murat Yılmaz gelen başarı haberlerinin tesadüfü olmadığına vurgu yaparken, "Biz kulüp olarak öncelikli hedeflerimizi belirlerken şampiyonlukların, başarıların gelip geçici olmasına dikkat çekip önemli olan Türk Futboluna temeli sağlam atılmış, ahlaklı ve ileride gurur duyulacak isimleri kazandırmak olduğunu ifade etmiştik.” şeklinde konuştu.

“Gelinen noktada şu anki A Futbol Takımımızda forma giyen takımın çoğunluğu kendi bünyemizde yetişen isimlerde oluşmaktadır.” ifadelerini kullanan Yılmaz, “bizler oynanan lig, puan sırlamasındaki yer ne olursa olsun bu gençlere güvenip yolumuza devam etmek istiyoruz. Bu kapsamda bünyemizden yetişen yetenekli futbolcuların üst üste profesyonel lig takımlarına transfer olmaları da bizim doğru bir yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu kardeşlerimize futbolculuk kariyerlerinde başarılar diliyorum. Hak ettiler ve hakkı olan yerlere gelmek için de önemli bir aşamayı geride bıraktılar. Bu durum şu anda Futbol Akademimizde eğitim alan, değişik yaş takımlarımızda forma giyen futbolcularımız için de örnek teşkil ediyor” dedi.

Beykoz’da son yıllarda profesyonel liglere en fazla futbolcu gönderen kulübün Kavacık Spor Kulübü olduğu kaydedildi.

Spor Servisi

Deprem bölgesinde Beykoz'un yüzünü ağarttılar
Önceki Deprem bölgesinde Beykoz'un yüzünü ağarttılar
Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Sonraki Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz