Beykoz'un yıldız topluluğu.. Paşabahçe Masterler 80

  • Güncelleme: 18.09.2020 19:16
  • Okunma: 2585 kez
  • Yorum: 0
Beykoz temsilcisi Paşabahçe Masterler 80 takımı, 2020-2021 sezonu için çalışmalara başlayan takımlar kervanındaki yerini aldı.
Beykoz'un yıldız topluluğu.. Paşabahçe Masterler 80

1980'li yıllarda Paşabahçe'de forma giyen isimlerin bir araya gelip kurdukları kulüp ilk kez geçen sezon katılım sağladığı "Elit Masterler Liginde" İstanbul Grup Şampiyonluğuna ulaşmış ardından çıktığı final müsabakalarını ise ikinci olarak tamamlayıp ilk sezonunda başarı elde etmişti.

Paşabahçe'de birlikte forma giydikleri arkadaşları ile çıkıkları macera ve kulüpleşme süreci ile ilgili aktarımda bulunan Kulüp Başkanı Mehmet Aydın, "Bilindiği üzere Paşabahçe özellikle 90'lı yıllarda başarılı bir görüntü çizerken Türk futboluna birçok üst düzey, profesyonel liglerde oynamış futbolcuları armağan etmişti.

"Biz bu takımın ismini takımda 80'li yıllarda doğmuş ve ilerleyen süreçte 1990 ve diğer yıllarda forma giymiş isimler olduğumuzdan bu ismi verdik. Gerçekten de o yıllarda fora giyen isimler olarak bugün yeşil-kırmızılı  formayı giydiğimiz ilk günkü heyecanı ilerlemiş yaşlarda da yaşamaktayız." dedi.

Başkan Mehmet Aydın açıklamalarının devamında şunları söyledi:

"Futbol oynamaktan keyif alan insanlarız, futbol bizler için bir yaşam biçimi halini aldı. Zaten yıllardır halı sahalarda maçlara çıkıyorduk. Türkiye'de Veteranlar-Masterler Futbol Ligleri kurulup müsabakalar oynanmaya başladığında değişik takımlarda forma giyerken sonrasında neden kendi kulübümüzü kurmayalım, neden o çok sevdiğimiz Paşabahçe adı ile sahalarda, liglerde yer almayalım sorusunu kendimize sorup, cevabını da bulduktan sonra Paşabahçe Masterler 80 adı ile yaşanan heyecana katılım sağladık

Paşabahçe Masterler takımının Teknik Sorumlu antrenörlerinden Mustafa Ülker görev yapıyor.

Ülker, "Türkiye'de Veteranlar-Masterler Liglerinin son yıllarda birçok alternatif lig yapılanmaları ile oluşturulup müsabakaların oynanmaya başlaması ile birlikte, değerli kardeşim ve birlikte değişik takımlarda görev yapmış Mehmet Aydın kardeşim ile birlikte yeni bir maceraya atılmıştık." dedi.

Kaliteli isimlerden bir takım kurduklarını dile getiren Ülker, "Geçen sezon ilk kez resmi lig karşılaşmalarına çıkmaya başlarken öncelikli hedefimiz Paşabahçe'yi ligde en iyi şekilde temsil edebilmekti. Sonuçta gayette başarılı bir sezon yaşayıp ilk şampiyonluğumuzu da yakalamış olduk." ifadelerini kullandı.

Ülker, şunları söyledi:

"2020-21 Sezonu için ilk antrenmanlarımızı yapmaya başladık. Ben bu güzel ekibi antre ettirdiğim için mutluluk ve heyecan yaşamaktayım. İnşallah bu Pandemi süreci biran önce azalıp, sonra da tamamen ortadan kalkar. Biz yetkili birimlerden, makamlardan aksi bir karar çıkmadığı takdirde antrenmanlarımıza ve maçlarımıza devam etme düşüncesindeyiz." 

Paşabahçe Masterler 80 Takımında aralarında Süper Lig deneyimli Eren Aydın gibi isimlerin de olduğu birçok profesyonel ve Amatör Ligin üst düzey kariyerli futbolcuları yer alıyor.

Kulüp Başkanı Mehmet Aydın, Paşabahçe dışında Beykoz 1908, Beşyüzevler, Soğuksu, İstanbul Mesudiye gibi takımlarda forma giymişti.

Yine Erhan Önal gibi Beykoz 1908 kariyeri olan oyuncu ile birlikte 2 ve 3.liglerde değişik takımlarda forma giymiş Hacı, Ali Osman, Kerem Efe, Onur Atila, Ersan Demir, Turgay Durgun gibi isimler ile Emin ve Hasan gibi iki yetenekli kaleci de kadroda yer aldı.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz