Beykoz’un yetenekli kalecisini yüzlerce seveni uğurladı

  • 19.04.2022 16:27
  • Güncelleme: 19.04.2022 16:52
  • Okunma: 9289 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da yetişen en başarılı kalecilerden biri olan ve önceki gün yine futbol sahasında geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Fatih Mumcu Beykoz’da ebediyete uğurlandı.
Beykoz’un yetenekli kalecisini yüzlerce seveni uğurladı

Birçok profesyonel ve amatör lig takımlarında şampiyonluklar yaşayan yetenekli isimlerden olan Kaleci Fatih Mumcu, 1979 doğumlu, 3 yıldır Bodrum’da yaşıyordu.


Merhumun cenazesi İzmir'den dün İstanbul'a getirilmişti. Kavacık'ta bulunan Yıldırım Beyazıt Caminde öğle namazı öncesinde büyük bir kalabalık merhumu son yolculuğuna uğurlamak, aileye taziyelerini bildirmek için hazır bulundu.  

Özellikle Beykoz İlçesi Spor camiasından yoğun bir katılımın olduğu gözlemlenirken merhumun formasını giydiği takımların başkanları, futbolcu ve idarecileri de arkadaşlarını, futbolcularını son yolculuğunda yalnız bırakmadılar.

İstanbul'da ikamet ederken İBB Mezarlıklar Müdürlüğünde görev yapan Merhum Fatih Mumcu'yu çalışma arkadaşları da yalnız bırakmazken öğle namazı sonrasında kılınan Cenaze Namazını Müdürlükte birlikte çalıştığı, mesai arkadaşlarından Hoca efendi kıldırdı. Kavacık Mezarlığındaki Aile Kabrine defnedilen Merhum Fatih Mumcu için başta Abisi Salih Mumcu olmak üzere aile bireyleri taziyeleri kabul ettiler.

Fatih Mumcu şampiyon takımların uğuru
1979 doğumlu tecrübeli Kaleci Fatih Mumcu kariyeri boyunca Barborosspor, Kavacıkspor, Ankara Jandarmagücü takımlarında forma giydikten sonra 2001 sezonuyla birlikte Batman Petrol Spor formasıyla profesyonel oldu. 2 yıl bu takımın formasını giydikten sonra 2003 yılında Aydın 1923 takımına transfer oldu. Daha sonra Yeniköyspor formasını giyen Fatih Mumcu, Balıkesirspor formasıyla amatör futbola dönüş yaptı. Başarılı eldivenin bir sonraki adresi Tavşanlı Linyitspor takımı oldu... Burada takımı ile beraber 3. Lige yükselme sevinci yaşadı. Tavşanlı Linyitspor takımıyla yeniden sözleşme imzalayarak profesyonel liglere dönen Fatih Mumcu daha sonra 2009 yılında bir kez daha amatöre dönüş yaparken sırasıyla Muğlaspor, Ümraniyespor, Sütlücespor, Başıbüyükspor yeniden Sütlücespor, Gebzespor, Dudulluspor, Kartal Elçispor, Çubukluspor ve son olarak Beykoz 1908, Soğuksuspor, Gümüşsuyuspor formalarını başarıyla terletti.

Tecrübeli kaleci aynı zamanda görev yaptığı zaman diliminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı futbol takımının kalesini korumuş ve takım kaptanlığını yapmıştı. Beykoz İlçesinde Masterler-Veteranlar Liglerinde mücadele eden özel turnuvalara katılım sağlayan Beykoz Ayyıldız ve Beykoz Rizeliler Derneği Masterler takımında da forma giyen başarılı eldiven en son olarak ikamet etmek için gittiği Bodrum'da Bodrum Belediyesi Masterler Takımında görev yapmakta idi. Kariyerinde 6 PTT 1.lig,19 TFF 2.lig ve 34 TFF 3.lig maçı olan ayrıca 9 kez de Bölgesel Amatör Lig maçında kaleyi koruyan Salih Mumcu her transfer döneminde takımların listesindeki ilk isim olmayı başarmakta idi. Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Fatih Mumcu, Vefat, Cenaze, Kaleci