Beykoz'un yeni sağlıkçılarına uyum eğitimi

  • 17.09.2015 16:06
  • Güncelleme: 23.10.2015 19:39
  • Okunma: 9043 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Devlet Hastanesi'nde 56 yeni personel 1 Eylül itibarı ile iş başı yaptı...
Beykoz'un yeni sağlıkçılarına uyum eğitimi

Beykoz Devlet Hastanesi'nde 56 yeni personel 1 Eylül itibarı ile iş başı yaptı...

Sağlık Bakanlığı Türkiye genelinde yapmış olduğu yeni atamalarda, Beykoz'unda içinde olduğu İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne 440 yeni personel atadı. KPSS sınavlarına başarılı olan 440 yeni personelin 56'si ise Beykoz Devlet Hastanesi'nde görevlendirildi.

47 hemşire, 6 anestezi teknisyeni, 1 fizyoterapist ve 2 ebe'den oluşan yeni personele hastane içinde oryantasyon (uyum) eğitimi de verildi...

1 Eylül itibarı ile görevlerine başlayan yeni personel 3-10 eylül tarihleri arasında; Genel Tanıtım başlığı altında; Yönetim kadrosu, hastane işleyişi ve bölümler, 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası, enfeksiyon ve hijyen, çalışan güvenliği ve iş sağlığı, hasta güvenliği, ilk yardım, hasta çalışan ilişkileri, akılcı ilaç kullanımı, hasta ve çalışan hakları konularında da oryantasyon (uyum) eğitimi aldı.

Sağlık Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Yönetmeliğine göre verilen eğitimler, Beykoz Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdiresi Necibe Köse'nin öncülüğünde, Eğitim Birim Sorumlusu Uzman Hemşire Aylin Karayemişoğlu, Enfeksiyon Kontrol Uzman hemşiresi Neşe Kerim ve Elif Taş, Kalite Birim Sorumlusu Şermin Osmanoğlu, Eczacı Yeşim Uyar, Çalışan Hakları Birim Sorumlusu İmran Demiralp ve Hasta İletişim Birim Sorumlusu Ayşe Atık tarafından yürütüldü.

Bir hafta süre ile devam eden eğitimlerin sonunda yeni personele oryantasyon eğitimi aldıklarına dair belgeleri de teslim edildi.

Beykoz Devlet Hastanesi Yönetici ve Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu konuya ilişkin yapmış olduğu açıklama da, hükümetin sağlığı son derece önemsediğini ve bu alana duyulan ihtiyacın her geçen gün arttığını söyledi.

Beykoz Devlet Hastanesi olarak vatandaşların memnuniyet ini arttırmak ve taleplere cevap verebilmek için sağlıkçıların fedakarca çalışmaya devam edeceğini kaydetti.

Haber Merkezi           

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz