Beykoz’un yeni nikah salonunun maliyeti 5 milyon TL

  • Güncelleme: 12.07.2020 17:22
  • Okunma: 11347 kez
  • Yorum: 5
CHP’li meclis üyelerinin yargıya taşıması sonucu Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredilen arazi üzerindeki bina nikâh salonu oluyor.
Beykoz’un yeni nikah salonunun maliyeti 5 milyon TL

Beykoz Belediyesi’nin taşınmazıyken, CHP’li meclis üyelerinin yargıya taşıması sonucu Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredilen ve daha sonra yeniden Beykoz Belediyesi'nin mülkiyetine geçirilen arazi üzerindeki bina nikâh salonu yapılıyor.

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek döneminde, Sab İnşaat Yatırım AŞ ile yapılan sözleşme kapsamında kat karşılığı olarak yapılan binanın arazisi daha sonra yapılan yargılama sonucu Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredilmişti.

Resmi kayıtlarda Çubuklu Mahallesi 811 ada 4 parsel olarak gözüken arsanın ihtilaflı hale gelmesi Beykoz Belediyesi’ni de zora soktu. Beykoz Belediyesi, kendisine ait olduğu taşınmazı geri alabilmek için Çevre Şehircilik Bakanlığı’na 50 milyon TL ödemek zorunda kalmıştı.

Eski Başkan Yücel Çelikbilek döneminde yaşanan ihtilaflı durumlar çözülerek, bina yeni döneme intikal etti.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Beykoz Belediye Başkanı seçildikten sonra alışılmışın dışında yapmış olduğu işlerle tartışma konusu olan Murat Aydın, binaya nikâh salonu yapma kararı aldı.

İhale yapıldı…

Beykoz Belediyesi, Çubuklu Mahallesi 811 Ada 4 Parsel üzerinde SAB İnşaat Yatırım AŞ ile kat karşılığı yapmış olduğu binanın nikâh salonu olması için geçtiğimiz Nisan ayının 20’sinde ihale yaptı.

İhaleyi, 4 milyon 997 bin TL bedelle Hasanpaşa Mah. Fatih Bulvarı No:36/6 Sultanbeyli İstanbul adresinde faaliyet gösteren Bimar İnşaat Taşımacılık Gıda Sanayi ve Tic. Ltd. Şti kazandı.

2020/174153 kayıt no ile yapılan ihaleyi kazan firma ile Haziran ayında sözleşme imzalanırken işin bitim süresi olarak ise 100 gün olarak belirlenen nikâh salonunun 470 kişilik ve engelli vatandaşlarında rahatlıkla hizmet alabileceği bir donanıma sahip olacak.

İhalenin, Çubuklu Mahallesi 811 Ada 4 Parselde bulunan binada Nikah Salonu Yapım işi için 432 kalemden oluşan tadilat işlerini kapsadığı belirtilirken, sözleşmeye göre nikah salonu yapım işinin Eylül ayında tamamlanması bekleniyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Nikah Salonu

Yorumlar (5 Yorum)

Elif (1 hafta önce)

Nikah salonu yapmak yerine büyük bir kütüphane yaparak beykozlu gençlerin veya diğer semtlerden gelen insanlar için çalışma alanları yapılabilir ve kütüphaneye geniş bir okuma imkanı sağlanabilirdi. Sadece iki kattan oluşan beykoz kütüphanesi kesinlikle yeterli değil ve istek yoğun. Bence göz önüne almanız gereken şeyler değişmeli.

Kenan Bilir (3 hafta önce)

Hafta sonları veya Nikah olduğu gün oluşak trafiği hesap ettilermi acaba.? Zaten normalde trafikten bıkıyoruz. Başka yermi yokmuş. Allah akıl fikir versin.

Hacı öztekin (3 hafta önce)

Çok lâzımdı yani nikah binası belediyenin etrafı çiçek gibi yapılıyo ama gel gör ki kavacığa hiç uğramıyorlar

Doğukan ÖZTÜRK (3 hafta önce)

Yorumlarda gördüğüm Trafikten daha önemli bir konu var. Zaten kendisine ait olan bir arazinin yargı sonrası milli emlaka devri ve tekrar belediyeye devrindeki Milletin cebinden çıkan 50 milyon ₺ nin hesabını kim verecek. Bu paraya Beykoz’da kaç proje gerçekleştirilirdi

Yasemin (3 hafta önce)

Çok mu lazımdı sanki evlenmek için insanlar sıraya girmiş de sıra bulamıyorlar

Yorum Yaz