Son Dakika

Beykoz’un yeni hastanesinde proje aşamasına geçildi

  • 0
  • 6277
Beykoz’un yeni hastanesinde proje aşamasına geçildi
Beykoz’un yeni hastanesinde proje aşamasına geçildi
Beykoz’un yeni hastanesinde proje aşamasına geçildi

Hasta ziyaretlerinde bulunmak üzere Beykoz Devlet Hastanesine gelen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Başhekim Erdoğdu ile kısa bir değerlendirme yaptı.

Başhekim Erdoğdu’nun makamında gerçekleşen değerlendirme toplantısında hastanenin son durumu ele alınırken, yeni yapılacak hastanenin aşaması da değerlendirilen konular arasında yer aldı.

Son süreçte, Beykoz Devlet Hastanesinin bazı branşlarında yaşanan doktor eksikliğinin yeni atamalarla ortadan kalktığını ifade eden Başhekim Erdoğdu, şu anda Beykoz Devlet Hastanesinin mevcut işleyişinde her hangi bir sorun yaşanmadığını, buna mukabil zaman zaman vatandaşların randevu alma konusunda yaşadıkları sorunun da Sağlık Bakanlığının ek mesai uygulaması ile birlikte minimize edildiğini söyledi.

Öte yandan Beykoz Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Numan Gündüz, acil serviste gece 24.00’dan sonra nöbetçi çocuk doktoru olmadığına yönelik eleştirilere cevap verdi. Dr. Gündüz, gece 24:00’dan sonra çocuk doktoru olduğunu fakat poliklinik yapmadığını ifade etti.

Normal şartlarda 2. Basamak sağlık kuruluşlarında çocuk acil servisi olmadığını fakat Beykoz Devlet Hastanesinde yönetimin aldığı karar gereği, gece 24.00’a kadar çocuk doktorunun poliklinik yaptığını söyleyen Dr. Gündüz, 24.00’dan sonra da doktorun hastanede olduğunu, yeni doğan bebeklere ilk müdahaleyi onun yaptığını söyledi. Dr. Gündüz, nöbetçi çocuk doktorunun gerektiğinde o saatten sonra acile gelen çocuklara baktığını dile getirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ise Beykoz’da yapılması düşünülen yeni hastanenin eğitim araştırma olup olmayacağı konusunun netleşmediğini, fakat yeni hastane projesinin çizimin başladığını dile getirdi. Dilmaç konuya ilişkin Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile yeni bir toplantı için bir araya geldiklerini söyledi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç daha sonra hastane yoğun bakımında olan Soner Aksoy’un durumuyla ilgili Başhekim Erdoğdu’dan bilgi aldı. Dilmaç, yine parti yönetim kurulu üyesi Cemal Çelik’in abisi Mehmet Çelik’i dahiliyle servisinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Dilmaç'a ziyarette, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Sağlık Komisyonu Başkanı Ömer Gökdemir eşlik etti.

Haber Merkezi

Şaban Tören CHP'yi Beykoz'da bölmeye mi çalışıyor?
Önceki Şaban Tören CHP'yi Beykoz'da bölmeye mi çalışıyor?
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer