Beykoz’un yeni Gençlik Merkezi 2020'de açılacak

  • 20.12.2019 14:16
  • Güncelleme: 20.12.2019 14:16
  • Okunma: 12835 kez
  • Yorum: 0
Beykoz eski Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in projelendirip yapımını büyük ölçüde tamamladığı Soğuksu Gençlik Merkezi inşaatında sona gelindi.
Beykoz’un yeni Gençlik Merkezi 2020'de açılacak

Beykoz Belediyesi ilçedeki gençlerin kültürel, sosyal ve sportif ihtiyaçlarını karşılayacak, eğitim ve kurs imkanlarıyla yeteneklerini ve zamanlarını değerlendirecekleri modern bir gençlik merkezi kazandırıyor.

Soğuksu Meydanı’nda yapımına başlanan ve ilçe sakinlerinden gelen talep üzerine projesi güncellenen merkezde kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra ücretsiz eğitim ve kurs hizmetleri de verilecek.

Engelli erişimine uygun bir projeyle inşa edilen merkezde 230 kişilik çok amaçlı salon, sesli ve sessiz kütüphane, kültür-sanat ve eğitim kursları için sınıflar, sergiler için fuaye alanı, fitness ve plates salonları ve kafeterya yer alıyor.

Tiyatro, sinema gösterimleri, konferans ve söyleşilere ev sahipliği yapacak merkezde gençler farklı sanat dallarında hobi edinecek, ücretsiz internet hizmeti ve kütüphaneleriyle bilgi çağının imkanlarına kolayca ulaşacak.

Beykozlu gençlerin okul dışında nitelikli etkinliklerle vakit geçireceği merkezin 2020 yılında açılması planlanıyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz