Yaşam

Beykoz’un yargıçları sokağa indi

Beykoz’un yargıçları sokağa indi
12.09.2015 00:31
| | |
14727

Foto galeri

Beykoz'un taraftarı Boğazın Yargıçları, yaşanan bölücü terör örgütünün neden olduğu olaylara tepki ve şehitlere saygı anlamında bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Beykoz 1908 A.Ş. tribünlerinin sesi Boğazın Yargıçları ülke olarak yaşanan bölücü terör örgütünün neden olduğu olaylara tepki ve şehitlere saygı anlamında bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Beykoz Meydanı’nda toplanan kalabalık akşam ezanının ardından yürüyüşe geçerken, program yatsı ezanı okunurken Paşabahçe Meydanı’nda bitti.

Beykoz Meydanı’nda akşam saatlerinde toplanmaya başlanan kalabalık ilerleyen dakikalarda yoğunlaştıktan sonra bölücü terör örgütü aleyhine atılan sloganların ardından tekbir sesleri ile bile “Allah Ekber” haykırışları göklere yükseldi.

Oldukça heyecan ve milli duygularla dolu kalabalıktan her yaştan ve her siyasi görüşten katılımcılar varken, atılan sloganlarda “Kürt-Türk” kardeşliğinden dem vurulup bölücü örgütün başarılı olamayacağına yönelik vurgular yapıldı.

Beykoz Meydanı’ndaki başlangıç noktasından yola çıkan yüzlerce katılımcı güzergah boyunca, “İmralı basılsın Apo iti asılsın, Kürt-Türk kardeştir ayrım yapan kalleştir, Her Türk asker doğar, Ya Allah Bismillah Allahu Ekber, Mustafa Kemalin Askerleriyiz” gibi çeşitli sloganlar attılar. Yürüyüş Boyunca hiçbir sorun-sıkıntının yaşanmaması için Boğazın Yargıçlarının dikkatli tavırları ve uyarıları vardı. 


Paşabahçe Atatürk Parkı’nda sona eren yürüyüşün ardından 1908 Büyük Beykoz Taraftarları Derneği Başkanı İbrahim Burak Durmaz katılımcılara yaptığı kısa konuşma ile teşekkürlerini iletirken, Saygı Duruşu ve ardından hep birlikte okunacak İstiklal Marşı ile etkinliklerinin sona ereceğini belirttikten sonra Şehitlerimize rahmet dileklerinde bulundu.

Durmaz şöyle konuştu: "Boğazın Yargıçlarının yürüyüşüne dikkat çekici bir kalabalık ile katılım sağlayan anneler, bacılar, kardeşler Beykoz insanının hislerine tercüman oldu. Özellikle bazı anneler vardı ki onların oğulları askerde idi, atılan sloganlara en yüksek haykırış onlardan geldi. Genç kızlar ise daha önceki yıllarda annelerinin, ablalarının yaptıkları katkılarda olduğu gibi onlardan bayrağı devralarak değme delikanlılara taş çıkartacak nitelikte katıldılar sloganlara ve tepki haykırışlarına...Allah onlardan razı olsun...Yüce Rabbimiz Asker yolu gözleyen Annelerimize tez zamanda sağlıklı biçimde yavrularını kavuştursun.."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberler, Boğazın Yargıçları, Şehit, Terör, Protesto, Eylem, PKK

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"