Bölge

Beykoz'un yalıları yeni sahiplerini bekliyor

Beykoz'un yalıları yeni sahiplerini bekliyor
25.09.2018 19:33
| | |
6289

Beykoz'un sahil şeridinde bulunan yalıların birçoğu yeni sahiplerini bekliyor.

Fiyatı 4.5 milyon dolardan 95 milyon dolara kadar değişen yalılara en fazla katarlılar rağbet gösteriyor.

İstanbul Boğazı’nın her iki yakasında 366’sı tarihi eser niteliğinde 600 yalı yer alıyor. Bunların 30’u tarihi eser değerinde olan 60 yalı şu anda yeni sahibini bekliyor. Aynı zamanda 40’a yakın da yalı dairesi satışta. Satılık 60 yalının fiyatları 4.5 milyon dolarla 95 milyon dolar arasında değişirken, yalı dairesi fiyatları ise 12 milyon dolara kadar çıkıyor.

Yalılara en fazla ilgiyi Araplar gösteriyor. Bunların arasında da Katarlılar birinci sırada bulunuyor. Sarıyer ‘deki Kocataş Yalısı ile Yeniköy’deki Şehzade Burhaneddin  Efendi Yalısı, Katarlıların aldığı iki yalı arasında bulunuyor.  En değerli yalılar İstanbul’un Avrupa Yakası’nda Bebek ve Yeniköy, Anadolu Yakası’nda ise Vaniköy, Kandilli ve Anadolu Hisarı’nda.

İstanbul Boğazı’nda, Sarıyer’de 136, Beykoz’da 109, Üsküdar’da 84, Beşiktaş’ta ise 37 tarihi eser niteliğinde yalı var. Boğaz’daki toplam birinci sınıf tarihi yalı sayısı ise Beykoz’da 18, Üsküdar’da 24, Sarıyer’de 41 ve Beşiktaş’ta altı olmak üzere 89 adet yalı bulunuyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Yalı, Anadoluhisarı, Kanlıca, Katar, Satılık

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"