Beykoz'un Vosvos kafesi hizmete başladı

  • Güncelleme: 22.05.2017 20:27
  • Okunma: 21405 kez
  • Yorum: 1
Beykoz'da işletmeler yenilenerek çalışmalarına devam ediyor, Cızbız Köfte adıyla hizmet veren işletme yenilenerek Vosvos Kafe olarak devam edecek.
Beykoz'un Vosvos kafesi hizmete başladı

Beykoz sahilinde önceki adıyla yıllardır hizmet veren Cızbız Köfte yenilendi. Yenilenme çalışmalarından önce restoran düzeniyle hizmet veren Cızbız Köfte, işletme sahiplerinin mekanı yeniden düzenlemesiyle Vosvos Kafe olarak yeniden hizmete açıldı.

Gençlerin ilgi odağı haline gelmesi beklenen Vosvos Kafe, Beykoz Belediyesinin hemen yan tarafında 12 kişilik personel kadrosuyla müşterilerini bekliyor.

Kelle İbrahim Caddesinde yeni konseptiyle gençlere hitap eden Vosvos Kafe'nin açılışını İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Tahmaz, İşletme Sahibi Kenan Bulutoğlu ve misafirler gerçekleştirdi.

İBB Teftiş Kurulu Başkanı Tahmaz'ın besmele çekerek kestiği kurdelenin ardından Vosvos Kafe, resmen Beykoz halkına hizmet vermeye başladı.

"Bir hayalimizi gerçeğe dönüştürmek istedik"

Bağdat Caddesinde etkinlerine devam eden Caddeli Vos grubunun destekleriyle işletme konseptini değiştirdiklerini söyleyen İşletme Sahibi Kenan Bulutoğlu, Dost Beykoz'a yaptığı değerlendirmede, "Cızbız Köfte olarak işlettiğimiz bir restoranımız vardı. Şöyle bir düşündük, gönülden vosvos severler olarak bir konsept yapalım dedik. Bunu da vosvos arabalarıyla, tabelasıyla, tabaklarıyla, özellikle menülerimizde vosvos kullandık. Bu hayalimizi de gerçeğe dönüştürmek istedik. Sağ olsunlar CaddeliVos diye de Anadolu Yakasının güzel bir grubu var, onların destekleriyle bunu gerçekleştirerek açılışımızı yaptık" dedi.

"Çalışanlarımızın tamamı Beykozludur"

Vosvos Kafe'de çalışan personelin tamamının Beykozlu olduğuna dikkati çeken Bulutoğlu, "Mekanımız dört katlı, giriş katımızda genellikle organizasyon yapmıyoruz. Diğer katlarımızda 65-50 ve 40 kişilik organizasyonlar yapıyoruz. Nişan, kına, doğum günü gibi organizasyonlar yapıyoruz. Normal şartlarda mekanımızda 12 personelimiz çalışıyor. Tabii yoğun günlerimizde ilçemizdeki üniversiteli öğrencilerimizden ekstra alıyoruz. Menümüzde et, tavuk ve atıştırmalık ağırlıklı ürünler var. Tatlı ve kahve ürünlerimiz var, neredeyse bütün kahve türlerini getirdik. Çalışanlarımızın hepsi Beykozlu, hepsi çok iyi insanlar" ifadelerini kullandı.  

"Araçlarımıza gönülden aşığız"

Caddeli Vos grubunun Kurucu Başkanı Berk Saka ise, "İki yıl oldu. İkinci yılımızı da Kenan Beylerin mekanının açılışında pasta keserek kutladık. İki yıldır çeşitli etkinliklerimiz var. Konvoylar yapıyoruz. Biz araçlarımıza gönülden aşığız. İnsanlarımıza da bunu elimizden geldiğince sevdirmeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Vosvos Kafe
Adres: Gümüşsuyu Mahallesi Kelle İbrahim Caddesi No: 27 Beykoz / İSTANBUL
Telefon: 0 (216) 428 28 00-01

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

Öztürk (3 yıl önce)

Cızbız köftenin sahiplerinin format değiştirerek başka bir cafe açması beni şaşırttı. Bendeniz cızbız köfteye 1 kere gittim ve daha gitmedim. Gittiğimde o kadar ilgisiz lakayit adeta kahvehane gibi bir ortam vardı ki.. Burasının bu gidişle kapanacağını söylemiştim ve öylede oldu. Sahibinin aynı kişi olması hasebiyle burasının da çok uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum.

Yorum Yaz