Beykoz'un vicdanı Atatürk'ü kucakladı

  • Güncelleme: 09.03.2020 20:41
  • Yorum: 0
Beykoz'da gerçekleştirilen 19 Mayıs töreni coşkuluydu ve tören alanında toplanan herkes umut doluydu.
Beykoz'un vicdanı Atatürk'ü kucakladı

İlk kez 24 Mayıs 1935 tarihinde 'Atatürk Günü adıyla kutlanan ve Beşiktaş Spor Kulübü Kurucu Üyesi Ahmet Fetgeri Aşeni'nin önerisi ile Mustafa Kemal Atatürk'ün de onayıyla 20 Haziran 1938 tarihli kanunla Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan 19 Mayıs, Beykoz'da büyük bir coşkuyla idrak edildi. Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük'ün de katılımıyla Belediye Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılırken, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in kutlama afişleri de alanı süsledi.Beykoz Belediyesi'nin dev Türk Bayrakları ve Atatürk posteriyle süslendiği günde, ilçedeki partiler ve STK'lar da alana gelerek Saygı Duruşunda bulundu. Önceki resmi törenlere kıyasla özellikle siyasi parti temsilcileri ve yöneticileri sakin ve vakur bir duruş sergilerken, resmi törenin ardından kendileri de Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Beykoz Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük'ün yanı sıra Eğitim Bir Sen 3 No'lu Şube Başkanı Mehmet Bakır katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Vatan Partisi'nden İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri tören alanında hazır bulunurken, özellikle CHP'nin çok sayıda üyesinin gelmesi törene coşkulu bir hava verdi. Beykoz Eğitime Destek Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği Beykoz Şubesi de alandaydı ve tıpkı siyasi partiler gibi resmi törenin bitmesinin ardından Atatürk Anıtı'nın önüne gelerek, Mustafa Kemal Atatürk'e saygılarını sundu.

'Beykoz'un gençleri günün ağırlığını en iyi şekilde taşıdı'

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Ahmet Ferit İnal Lisesi'nden ve Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden öğrenciler önemli bir görevi üstlendi. Tören alanında büyük bir disiplin içerisinde konuşlanan Beykozlu gençler, bando gösterileri ve duruşlarıyla törene katılanlardan tam not aldı. İstiklal Marşı sırasında Al Yıldızlı Bayrağı göğe yükselten Beykozlu gençler, ilçenin geleceğinin de pırıl pırıl olduğunun adeta bir göstergesiydi.

Öte yandan siyasi parti temsilcilerinin ve yöneticilerinin sağduyulu davranışları törene damgasını vurdu. Her resmi törende mutlaka bir huzursuzluk çıkarken, bu kez partililer vakur duruşlarını bozmadı. CHP'li MHP'li ve Vatan Partili Beykozlular, anıta çelenk bırakarak, yalnızca 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusuna odaklandı. Tören öncesi ise özellikle kalabalık bir sayıda gelen CHP'liler bir süre birbirleriyle sohbet etti, kucaklaştı. Beykoz'un yakından tanıdığı bir isim olan CHP Beykoz İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı Ege Ercan da tören alanına gelen isimler arasındaydı. Katılımın geçen törenlere oranla yüksek olmasına sevindiğini söyleyen Ege Ercan, kendisi Sancaktepe'ten gelirken, yakın yerlerden tören alanına gelmeyen Beykozlulara sitemde bulundu.

Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz