Siyaset

Beykoz'un vergi sorunu TBMM'de

14.01.2016 20:46
| | |
6141

Video galeri

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, Beykoz'un köylerinde yaşanan tartışmalı vergi konusunu TBMM'ye taşıdı

Daha önce Beykoz Belediye Meclisi'nde de gündeme gelen ve Beykoz sınırları içerisinde köyden mahalleye geçen yerleşkelerde ikâmet eden vatandaşları ilgilendiren vergi konusu TBMM'ye taşındı. CHP'nin önseçim yaptığı dönemde Beykoz'da 1. sırada yer alan ve Haziran ila Kasım seçimlerinde peşpeşe CHP İstanbul Milletvekili olarak seçilen Onursal Adıgüzel, TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi'nin yönettiği Meclis'te söz alarak şunları söyledi:

"Beykoz İlçe sınırları içinde bulunan köylerin tüzel kişiliği 6360 sayılı kanunun geçici maddesiyle kaldırılmıştır. İlçe sınırları içinde bulunan bu köyler, mahalle olarak belediyeye katılmıştır. Ancak ilgili kanun hükümlerine uyulmaksızın Beykoz ilçesinde yaşayan vatandaşlardan 5 yıl süreyle alınmaması gereken vergi, harç ve katılım payları ile içme ve kullanma suları için alınacak ücret en düşük tarifenin yüzde 25’ini geçmeyecek şekilde belirlenmesine rağmen; tüzel kişiliği kaldırılarak mahalleye dönüştürülen bu yerlerde Beykoz Belediyesi, vatandaşların yaşadığı mağduriyeti gidermeme konusunda ısrar etmektedir.

Öyle ki, 7 Aralık 2015 günü gerçekleştirilen Olağan Belediye Meclisi toplantısında, Belediye Başkanı sorunun çözümüne yönelik bir tutum almayarak, yasaya karşın keyfi uygulamaların devam ettirileceğini ifade etmiştir. Bununla ilgili olarak gerekenlerin yapılmasını ve vatandaşın konu ile ilgili mağduriyetlerinin biran önce giderilmesini talep ediyorum."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, CHP, Onursal Adıgüzel, TBMM

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"