Siyaset

Beykoz'un vefalı ANAP'lıları yine toplandı

Beykoz'un vefalı ANAP'lıları yine toplandı
17.01.2016 16:30
| | |
6295

Video galeri

Türkiye’nin hiçbir yerinde olmadığı kadar kararlılıkla bir araya gelen Beykozlu eski ANAP’lılar “Maşaallah” dedirtiyor.

Türkiye’nin hiçbir yerinde olmadığı kadar kararlılıkla bir araya gelen Beykozlu eski ANAP’lılar “Maşaallah” dedirtiyor.

Merhum Turgut Özal tarafından 1983 yılında kurulan ve 1991 yılına kadar da aralıksız olarak tek başına iktidar olarak Hükümet kurmayı başaran Anavatan Partisi'nin (ANAP) o dönemki emek verenleri Beykoz'da düzenli olarak bir araya geliyor. ANAP'lı eski Bakanlar'dan İmran Aykut gibi ve yine ANAP'ın önemli isimlerinden Ediz Hun gibi isimleri daha önce Beykoz'a da getiren ANAP'lı Beykozlular, bu kez sabah kahvaltısında bir araya geldi. Yaklaşık 35 kişilik bir ekiple birlikte Beykoz Merkez'deki Tolon Restaurant'a gelen ANAP'lılar uzun süre kahvaltıda sohbet etti.

Organizasyonun öncüsü BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk ise Dost Beykoz'a özel yaptığı açıklamada, mekan sahibi ve ANAP Beykoz İlçe Eski Başkanları'ndan Tolon Kuşdemir ile birlikte yaşamını kaybetmiş olan eski arkadaşlarını andı. Bu sırada oldukça duygulandığı gözlenen eski ANAP'lılardan BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk, 1984-1989 yılları arasında Beykoz Belediyesi'nde görev yapmış olan 33 Meclis Üyesi'nden 19'unu kaybetmiş olmanın üzüntüsünü her zaman yüreğinde hissettiğini söyledi.

‘ANAP Beykoz İlçe Eski Başkanı da olan Tolon Kuşdemir’in Paça Çorbası geleneğini, şimdi ailesi devam ettiriyor’

Beykoz'un eski Anavatan Partilileri, Paçacı Tolon'un yerinde bir araya geldi. Türkiye'den ayrılmak zorunda kalmadan önce Osmanlı Sarayı'na 'Paça Çorbası' gönderen ve Padişah Abdulhamit'in müdavimi olduğu Rum Eftim Usta'nın giderken miras bıraktığı 'paça çorbası'nı  neredeyse yüzyıldır Beykoz'da müşterilerine sunmaya devam eden Kuşdemirler, eski ANAP'lıları ağırladı. Beykoz'un girişindeki Shell Benzin İstasyonu'nun hemen yanında bulunan Tolon Restaurant'ta kahvaltı yapan ANAP'lılar bu güzel mekanda bir kez de 'paça çorbası' içmek için söz birliği etti. Toplantının sonunda BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk'ün 'nostalji' yaparak, eski türkü ve şarkılardan birer tane söylemesi ise davete renk kattı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, ANAP, Vefa, Toplantı, Adem Öztürk, Tolon Kuşdemir

reklam
1 Yorum
Mustafa Babuz18.01.2016 23:12:08

1980 li 90 lı yıllara damgasını vuran anavatanlı dostlar beykozumuzda eski günlerin samimiyetini perçinleştirdi

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"