Spor

Beykoz’un üvey evladı Tokatköyspor

Beykoz’un üvey evladı Tokatköyspor
05.12.2018 11:13
| | |
2731

Beykoz’un Amatör Spor Kulüplerinden olan Tokatköy Spor Yönetimi saha sorunu nedeniyle isyan etti.

Yönetim kamuoyu ile bir açıklama paylaşarak bir zamanlar kullandıkları Ortaçeşme Sahasının yanındaki yerin tekrar kendilerine tahsisini istedi. 

Yeni sezonda İstanbul 2. Amatör Ligde mücadele edecek olan Yeşil-Beyazlı ekip sahası olmadığı için antrenmanlarını Paşabahçe Stadında yapmakta. Uğur Korkmaz'ın Başkanlığını yaptığı Tokatköyspor'dan yapılan açıklamanın tam metni şöyle...

Beykoz’un üvey evladı Tokatköyspor

Yerel seçimlere yakınlaştığımız bu günlerde çalışmalarını hızla sürdüren tüm aday adaylarına başarılar diler Beykozumuz için en hayırlısı olanı Tokatköyspor Kulübü olarak dileriz.

13 Mayıs 2018 tarihinde Tokatköy Spor Kulübü yönetimine değerli üyelerimizin oy birliği ile seçildik. Yönetim kurulu olarak göreve başladığımız an itibariyle çalışmalarımızı hızlandırarak dağılmış olan A takımımızı topladık yeni bir teknik ekip oluşturduk ve hızla şubat ayında başlayacak olan ligimize hazırlanmaya başladık.
 

Yönetim kurulu olarak 20 binin üzerinde nüfusu olan Tokatköyümüzde gençlerimize yaz okulu kurmak bu yaz okullarından yaş gruplarına göre futbol okulları oluşturmak, Kickbox, Tekwando branşları açmak ilk olarak başlıca hedeflerimizdir.

Tokatköyümüzde uyuşturucu kullanım oranı, sigaraya erken yaşta başlama oranı diğer bölgelerimizde göre en yüksek bölgedir. Fakat hedeflerimiz hayallerden öteye gidememektedir. Bunun en büyük nedeni ise tesislerimizin olmaması tesislerden öteye yaz okullarımızı ve futbol okullarımızı çalıştırmak için bir halı sahamızın bile olmamasıdır.

Beykoz’umuzda kullanılmadığı için güvercin beslenen, nüfusu bin kişiyi geçmeyen köylerimizde kullanılmadığı için harap olmuş bir çok halı saha bulunmaktadır ama gelip görelim ki oy potansiyeli ve nüfusu Beykoz, da en yüksek Tokatköy’ümüzde Spor Kulübümüzün bir halı sahası bile bulunmamaktadır.

Gelelim Tokatköyümüzde bir halı sahacığın olmamasının sebep olduğu sorunlara;

Çocuklarımız okullarında aldıkları eğitim sonrasında boş vakitlerinde spora veya başka sosyal aktivitelere katılamadığı için boş vakitlerinde kötü alışkanlıklara yönelebiliyor. Bizde Tokatköyspor Kulübü olarak bu çocuklarımızı boş vakitlerinde spor ile sosyal aktiviteler ile buluşturalım istiyoruz.

Kötü alışkanlıklara ayıracak veye yöneltecek olan kötü arkadaşlıklardan uzak tutalım bu tarz eğilimleri olan arkadaşlarımızı da toplumumuz içine kazandıralım istiyoruz.
Umarım büyüklerimiz sesimize en yakın sürede kulak verip elimizden tutarak bize öz evlat olduğumuzu hissettirir.

Bu sesimize başta kulak vererek bize tesislerini açan ve A takımımızın idmanlarını yapabilmesinde yardımcı olan Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Tokatköy Spor Kulübü

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"