Makaleler

Beykoz'un umudu AK Parti'dir!

20.03.2018 14:28
| | |
6233

Beykoz'da haliyle bütün gözler AK Parti'de... Çünkü bir değişim süreci yaşanıyor.

AK Parti'ye gönül verenler değişimin beklentilere cevap verip veremeyeceğini merak ediyor.

Geride bıraktığımız süreçte AK Parti büyük yara aldı ve dönemi teşkilat bazlı büyük hasarla kapatıyor. Bunun en önemli nedenlerinin başında, ilçe başkanının yanlış politikaları, birde Beykoz Belediyesi’nde geleceğe yönelik yapılan siyasi hesap kitaplar gelmektedir.

Gelmiş olduğumuz noktada değişim süreci umut veriyor olsa da, şahısların siyasi hesaplarına endeksli ısrarla sürdürülen dizayn çabaları AK Parti'ye gönül verenleri huzursuz ediyor. Çünkü bir şehrin geleceği kişilerin siyasi hesapları uğruna heba ediliyor.

Daha önce yazdım. Arşivlere bakabilirsiniz. Bu yapının devam etmesine müsaade edilmeyeceğini, çünkü yaşananların AK Parti kültürüyle bağdaşmadığını defalarca dile getirdim... Beykoz'da dinleyen olmadıysa da Genel Başkan'ın sorunları çok iyi gözlemlemesi ve beklenen değişimin ilk ayağının hayata geçirilmesi AK Parti'nin Beykoz'da ki varlığına pozitif etki etmiştir.

İstanbul'un değişim yaşanan ilçelerini tek tek değerlendirdiğiniz zaman hepsinde farklı bir sorun görürsünüz. Ama bir sorun var ki, bütün ilçelerde tartışma konusu olmaktan çıkarılamamıştır. Bu sorunda maalesef belediyeler ve kadrolarıdır. Beykoz'da bu sorun var mıdır? Vardır!

Sıcak makam odasında otururken, gerçekleri pek göremezsiniz, ancak sokakta vatandaşla baş başa kaldığınız zaman gerçeklerle yüzleşirsiniz. Beykoz Belediyesi'ni yönetenlerinde acilen gerçeklerle yüzleşmesi gerekiyor. En acilinden, görmezlikten gelinen ve çok sert esen değişim rüzgarının önünde durmaktan vazgeçilmeli. Çünkü AK Parti'den vazgeçemeyen Beykoz halkının umudu değişimdedir. Beykoz halkının sevgiye, ilgiye, umuda ve geleceğe güvenle bakmaya ihtiyacı var!

Şimdi ben bunu söylerken, sizlerde ilçe başkanı değişti, belediyede mi değişecek? diye sorabilirsiniz. Bugün Beykoz'da sokağa çıkıp, Beykoz Belediyesi'nden memnuniyet oranını soralım. Alacağımız cevap bellidir. Bunu daha önce bir toplantıda Sayın Belediye Başkanı'na söyledim. Beykoz Belediye kadrosunun vatandaşla entegrasyon sorunu vardır. Bu sorun yaşanan istifalarla birlikte daha da bariz bir şekilde kendini göstermiştir.

Daha açık söylemek gerekirse Beykoz'da AK Parti ve Beykoz Belediyesi dediğiniz zaman akla gelen tek şey var! Oda siyasi geçmişi ve bölgeye katkıları nedeniyle marka olmuş Yücel Çelikbilek'tir. Ama değişen şartlar ve vatandaşların beklentileri karşısında Yücel Çelikbilek isminin artık yetersiz kaldığını söyleyebiliyorsak ta, geçmişe saygı duyma terbiyemizi de göz ardı edemeyiz.

Evet Yücel Çelikbilek ismi siyasette bir markadır. Fakat, Beykoz Belediyesi'nin, bu markanın ağırlığına ve doğru politikalar üretmesine katkı sağlayacak insanlara çoktan da öte çok acil ihtiyacı var. Çünkü mevcut kadro hala markanın kazanımlarını tüketiyor.

Daha açık konuşayım, bu kadroyla seçimlere girmek mümkün değildir. AK Parti Beykoz'da iktidarı teslim eder. Buda çok kötü bir final olur. 

Beykoz halkı, düzelecek umudunu koruyor. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan'ın mücadelesini gören vatandaşımız dualarını eksik etmiyor. Bütün ekonomik durgunluğa rağmen, muhafaza ettiğimiz umudumuzu değişimle harmanladığımız zaman elle tutulur bir kazanım oluşuyor.

Beykoz Belediyesi ile ilgili ifadelerim nedeniyle yine farklı yorumlar yapanlar olacaktır. Biliyorum. Fakat, yerel yönetimlerimizle ilgili sokaktaki olumsuzluk sadece beni değil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da düşündürüyor ki, normal şartlarda yerel seçimlerden sonra yapılması düşünülen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin erkene alınması hesaplanıyor.

Çünkü Genel Merkez, kadrolar nedeniyle yerel seçimlerde yaşanması muhtemel olumsuzluğun Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yansımasından endişe ediyor. Onun içindir ki, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'ni erkene alıp, Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik zaten var olan olumlu havayı yerel seçime yansıtma düşüncesini taşıyor.

Yani her şartta yollar Recep Tayyip Erdoğan'a çıkıyor!

Anahtar Kelimeler: Beykoz, AK Parti, Değişim

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"